Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 05 listopad 2014 07:43

Zebrali ponad tonę kasztanów!

Napisał

Dzieci i młodzież z suskich szkół i przedszkoli wsparła mini ZOO ze Stryszawy. W nietypowym konkursie zwyciężyła szkoła z Zawoi Centrum.

 

1138 kilogramów kasztanów i żołędzi zebrały przedszkolaki i uczniowie z powiatu suskiego. Smakołyki trafiły do kucyków, owieczek, lam i danieli, czyli mieszkańców mini ZOO Beskidzki Raj ze Stryszawy.  Ta niespotykana akcja została przeprowadzona w ranach konkursu zorganizowanego przez miejscowy ośrodek konferencyjno - wypoczynkowy.

Najskuteczniej kasztany i żołędzie zbierali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz oddziału klasy „0” w Zawoi Centrum. W sumie w ich workach wylądowało  306 kg zwierzęcych smakołyków. Nieco mniej, bo 228 kg przywiozła młodzież ze Szkoły Podstawowej oraz Przedszkola w Krzeszowie, a 172 kg przedszkolaki z  Miejskiego Przedszkola Samorządowego w Suchej Beskidzkiej.

Czwarte miejsce zajął  Zespół Szkolno – Przedszkolny w Zawoi Mosorne zbierając  147 kg kasztanów i żołędzi, a uczniowie  Szkoły Podstawowej w Zawoi Wilcznej uzbierali 138 kg. W konkursie wzięła też udział  Szkoła Podstawowa nr 5 w Zawoi Gołyni  (81 kg), Szkoła Podstawowa nr 1 w Suchej Beskidzkiej ( 66 kg) oraz  Entliczek Pentliczek Niepubliczne Przedszkole w Zawoi Centrum  (62kg).

- Wszystkie dzieci zasłużyły na nagrodę, ale jak to w konkursie musimy wytypować zwycięzcę – zaznaczają organizatorzy akcji. - Gratulujemy zwycięzcom, zdobywcom nagrody głównej -  1000 zł - ale również pozostałym uczestnikom za wytrwałe zbieranie owoców.

 

raz

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaStryszawaZebrali ponad tonę kasztanów!