Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 22 październik 2019 07:22

Dodatkowe pieniądze dla Gminy Stryszawa na doposażenie stołówek w Szkołach

Napisane przez
Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne pixabay.com

Gmina Stryszawa przystąpiła do udziału w projekcie ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej polegającym na doposażeniu, remoncie stołówek i jadalni w Szkołach i  otrzymała dofinansowanie na ten cel.

 

- Ponadto należy podkreślić, że jesteśmy jedną z nielicznych gmin na terenie, która posiada własne stołówki i która przygotowuje dla dzieci obiady ze świeżych artykułów spożywczych – to właśnie pozwoliło nam złożyć wniosek o dofinansowanie przez MEN - nie ukrywają miejscowi urzędnicy.

W ramach programu „Posiłek w szkole i w domu” gmina uzyskała wsparcie w zakresie działania polegającego na doposażeniu i poprawie standardu funkcjonujących stołówek (własna kuchnia i jadalnia). Gmina Stryszawa w ramach projektu zmodernizowała stołówkę szkolną w Szkole Podstawowej w Kukowie pozyskując na ten cel środki finansowe w wysokości 49 440,00 zł.

Oprócz zapewnienia wsparcia finansowego w organizacji stołówek oraz miejsc spożywania posiłków w szkołach, tzw. jadalni program przewidywał również wsparcie finansowe gmin w udzieleniu pomocy w formie posiłku, świadczenia pieniężnego w postaci zasiłku celowego na zakup posiłku lub żywności oraz świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Stryszawie skorzystał z tej możliwości uzyskując wsparcie finansowe w wysokości 62 952,00 zł z przeznaczeniem na założenia przedstawione w programie. 

Władze gminy zapewniają, że w kolejnych latach będą sukcesywnie aplikowały o kolejne środki w związku z tym, że realizacja projektu przewidziana jest na lata 2019-2023. Jak zapewnia Wójt Gminy Stryszawa: „chcielibyśmy doposażyć wszystkie stołówki na terenie naszej Gminy. Szczególnie zależy nam na Szkole Podstawowej w Lachowicach.”

 

na podst. UG Stryszawa

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaStryszawaDodatkowe pieniądze dla Gminy Stryszawa na doposażenie stołówek w Szkołach