Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 23 październik 2019 07:29

III Festiwal Nauki w Stryszawie, czyli spotkanie z astronomią

Napisane przez

20 października 2019 r. na nowej hali sportowej Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie, Koło Modelarskie w Lachowicach oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Stryszawie zorganizowali III Festiwal Nauki.

Tematem tegorocznej edycji festiwalu była astronomia. Już od godzin południowych mieszkańcy przychodzili na halę, aby wziąć udział w pokazach i warsztatach prowadzonych przez pasjonatów astronomii zrzeszonych w Stowarzyszeniu POLARIS.

W ramach festiwalu przygotowano szereg atrakcji: stanowisko teleskopowe z możliwością obserwowania Słońca, namiot ziemski i marsjański, w których można było posadzić rośliny na glebie bardzo zbliżonej do tej jaka jest na Marsie, wirtualne obserwatorium ciemnego nieba wreszcie wystawa młodych modelarzy z Lachowic, którzy zaprezentowali swoje naukowe osiągnięcia, m.in. amatorski radioteleskop, modele rakiet i robotów.

Dużą popularnością cieszył się namiot - kopuła planety Merkury. Aby można było do niej wejść, trzeba było ubrać na siebie ubiór kosmonauty.

Między spacerującymi wśród atrakcji uczestnikami wędrował misiu astronauta, zabawiając najmłodszych i zachęcając do aktywnego uczestnictwa w pokazach i warsztatach.

Podsumowaniem astronomicznego festiwalu był symulowany start rakiety Ariane, którą stworzyła Europejska Agencja Kosmiczna.

 

GOK Stryszawa/UG Stryszawa

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaStryszawaIII Festiwal Nauki w Stryszawie, czyli spotkanie z astronomią