Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 13 grudzień 2019 18:45

Dbają o wizerunek gminy

Napisane przez

Andrzej Bzowski, Czesław Kołodziejczyk, Andrzej Wojdyła i Krzysztof Zając. To osoby, dzięki którym na co dzień żyje nam się bardziej komfortowo. I chociaż często nie dostrzegamy efektów ich pracy, to mają one duży wpływ na funkcjonowanie całej gminy. Co zawdzięczamy czteroosobowej ekipie?

Przejdźmy szybko do konkretów. A jest ich wiele. Ekipa gminna wykonuje bowiem czynności w zakresie montażu znaków, luster i koszy. To oni zajmują się wiosennym zbieraniem śmieci wzdłuż naszych dróg. Porządkują opony i worki z odpadami porozrzucane po rowach, fosach, lasach oraz przystankach.

Co więcej, panowie zajmują się montażem i demontażem sceny i namiotu podczas organizacji imprez gminnych. Oczywiście nie stronią od pomocy przy pozostałych elementach obsługi wydarzenia. Rozkładają ławki, stoły, małe namioty, przewożą niezbędne artykuły.

Przy pomniku majora Zygmunta Edwarda Szendzielarza - „Łupaszki” - ekipa sprzątała okoliczny teren i sadziła drzewka. Kosiła trawę oraz wykonała szereg prac związanych z organizacją pięknej uroczystości jaką było odsłonięcie popiersia zasłużonego woja.

Przed organizacją uroczystości związanej z rocznicą pierwszego września, na Wysokiej przemalowano armatę, umyto kostkę brukową, przycięto krzewy, usunięto drobne drzewa, oczyszczono chodnik z ziemi, a także wykoszono trawę przy drodze powiatowej. Aktualnie dba się o otoczenie pomnika.

Ekipa bierze udział także w wielu pracach murarsko-malarskich. Mowa między innymi o budowie ścianek i malowaniu pomieszczeń Oczyszczalni Ścieków w Osielcu i w bibliotece w Naprawie.

Odmalowano sale lekcyjne w Naprawie i Łętowni. Podobnie postąpiono z mostami w Osielcu i w Naprawie.

Renowacji uległo ogrodzenie NZOZ w Osielcu, a także pomieszczenia GOKSiPu.

Gminna ekipa odmalowała i wyciszyła ściany w biurze wójta gminy Jordanów - Artura Kudzi. Zasługą czwórki pracowników jest także efektowny wygląd przedszkola w Łętowni.

Ponadto panowie odnowili przystanki w Osielcu, a także uporządkowali gminną działkę w Łętowni.

To oczywiście tylko nieliczne efekty pracy Andrzeja Bzowskiego, Czesława Kołodziejczyka, Andrzeja Wojdyły i Krzysztofa Zająca. Pomniejszych zadań zrealizowali znacznie więcej. Dzięki nim z odnowionych obiektów na co dzień korzystają dzieci i dorośli. Przyjazny wizerunek gminy w dużym stopniu zależny jest od czterech osób, konsekwentnie - i bez baczenia na warunki pogodowe - dbających o komfort mieszkańców.

źródło: UG Jordanów

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaStryszawaDbają o wizerunek gminy