Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 27 styczeń 2020 06:04

Rodzice i nauczyciele dowiedzieli się, jak wyglądają narkotyki

Napisane przez

Nie każdy dorosły wie, jak wyglądają narkotyki. Dlatego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej przeprowadzili spotkanie z wykorzystaniem walizki edukacyjnej, na którym byli obecni rodzice, jak i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Lachowicach.

W ostatni tydzień przed feriami w szkołach nie tylko wystawiane są oceny, ale też rodzice przychodzą na wywiadówki, by posłuchać, jak ich pociecha radzi sobie w nauce. Szkoła Podstawowa w Lachowicach wykorzystała czas przed wywiadówką na spotkanie z policjantami.

Zgromadzeni rodzice oraz nauczyciele z zainteresowaniem wysłuchali asp. szt. Wojciecha Copiję na temat wyglądu narkotyków, jak i konsekwencji prawnych związanych z ich posiadaniem, produkcją czy handlem. Omówione zostały symptomy świadczące o zażywaniu narkotyków, sposoby reagowania w przypadku podejrzenia, że dziecko lub uczeń jest pod wpływem działania narkotyku.

Nie każdy dorosły wie, jak wyglądają współczesne narkotyki, a także nie jest świadomy, że niepozorny przedmiot użytku domowego może służyć do ich ukrywania.
Na spotkaniu byli również obecni dzielnicowi w gminie Stryszawa: asp. Marek Kachnic i asp.szt. Marcin Wiśniowski.

Spotkania z wykorzystaniem walizki edukacyjnej cieszą się dużą popularnością, ale przede wszystkim jest to większa świadomość rodziców, jak i nauczycieli jak prowadzić walkę z narkotykami.

źródło: KPP Sucha Beskidzka

asdasdasdasdas