Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 13 luty 2020 12:24

Zły stan hali sportowej? Jest reakcja urzędu

Napisane przez

W odpowiedzi na pojawiające się w przestrzeni publicznej liczne opinie  i „pseudoekspertyzy” dotyczące stanu technicznego hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Stryszawie, Urząd Gminy w Stryszawie opublikował oświadczenie.

- Odbiór hali został dokonany protokołem końcowym w dniu 25 lipca 2018 roku. Zgodnie z umową gwarancja na wykonane roboty wynosi 72 miesiące od dnia odbioru. Gmina posiada także zabezpieczenie w formie gwarancji bankowej na kwotę 124.055,60 zł, która jest ważna do dnia 15.09.2024 roku - czytamy w oświadczeniu.

Jak dodają władze gminy, "wszelkie usterki zgłaszane przez dyrekcję szkoły są natychmiast przekazywane wykonawcy robót. Także ostatnie zgłoszenie pojawiających się rys zostało zgłoszone, a naprawy już zostały wykonane".

- Pragniemy zauważyć, że rysy pojawiły się na ścianach, które są wypełnieniem konstrukcji szkieletowej żelbetowej stanowiącej ustrój nośny hali. Na konstrukcji nośnej nie stwierdzono żadnych uszkodzeń. Rysy w miejscu dylatacji są czymś naturalnym, budynek ze względu na swoje wymiary musi posiadać przerwy dylatacyjne - czytamy w komunikacie.

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaStryszawaZły stan hali sportowej? Jest reakcja urzędu