Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
niedziela, 18 październik 2020 12:30

Volkswagen za volkswagena. Kukowscy druhowie odmłodzili flotę

Napisane przez
Volkswagen za volkswagena. Kukowscy druhowie odmłodzili flotę Fot. OSP w Kukowie

36-lat ma volkswagen GLM, którym druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kukowie wyjeżdżali do działań i na zawody. Gdy kolejny raz przyjdzie potrzeba użycia lekkiego pojazdu wskoczą już do 5-letniego volkswagena t5, który kilka dni temu dotarł do jednostki.

 

Nowy nabytek posiada napęd na cztery koła, co będzie przydatne górskim terenie, a w szczególności w zimie. Na wyposażeniu ma sprzęt pierwszej pomocy (między innymi torbę PSP-R1), pilarkę spalinową, oświetlenie terenu działań czy pompę szlamową. Druhowie z OSP Kuków szczególną uwagę zwracają na to, że nowy samochód będzie służył strażakom do działań, a także młodzieży do bezpiecznego przemieszczania się w terenie.

Środki na zakup volkswagena pochodziły z kilku źródeł. 20 tys. zł pozyskano w formie dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego na zapewnienie gotowości bojowej. Reszta pochodzi z funduszu sołeckiego oraz środków własnych strażaków, których wsparli sponsorzy.   

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaStryszawaVolkswagen za volkswagena. Kukowscy druhowie odmłodzili flotę