Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
sobota, 14 marzec 2015 22:02

Stryszawa: Radni dostaną służbowe laptopy

Napisał
Stryszawa: Radni dostaną służbowe laptopy lenovo.pl

Stryszawscy radni nie będą już dostawali materiałów sesyjnych w wersji papierowej. Wszelkie dokumenty będą im przesyłane mailowo. 

Każdy radny przed sesją musi otrzymać komplet projektów uchwał i innych dokumentów, które będą omawiane na posiedzeniu. W większości gmin przekazywane są one na piśmie, co jednak powoduje konieczność zadrukowywania setek, jeżeli nie tysięcy kartek papieru. To nie tylko generuje koszty, ale też ma niekorzystny wpływ na ekologię.
W Stryszawie postanowiono temu zaradzić. Wyliczono, że rocznie druk materiałów sesyjnych (papier, tonery do ksero i drukarki, itp.) kosztuje 7,3 tys. zł, a wydatki na pensję osoby, która tym się zajmuje 8,2 tys. zł. Tym samym rocznie pochłania to 15,5 tys. zł. Tymczasem jeden laptop wraz z system operacyjnym i pakietem biurowym znaleziono za 1150 zł.

Zatem ich zakup dla wszystkich radnych i dziewięciu sołtysów (oni również otrzymują materiały sesyjne) to wydatek 27,6 tys. zł. Jak zatem łatwo policzyć po połowie kadencji inwestycja w laptopy się zwróci.

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaStryszawaStryszawa: Radni dostaną służbowe laptopy