Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
niedziela, 12 kwiecień 2015 12:01

Zbigniew Wodecki gwiazdą „Święta Zabawki Ludowej” w Stryszawie.

Napisał

W pierwszy weekend czerwca ( 5-7.06) odbędzie się XIX edycja „Święta Zabawki Ludowej” w Stryszawie. To coroczna impreza folklorystyczna, która odbywa się od roku 1997.

 

Główną ideą jak przyświeca „Świętu Zabawki Ludowej”  jest kształtowanie poczucia więzi dzieci i młodzieży ze środowiskiem, tradycją rodzinną, regionalną i narodową.

Corocznie tematem Święta jest inna zabawka. W tym roku będą to rajskie ptaszki.

Na stryszawskiej scenie wystąpią : Zbigniew Wodecki, kabaret „Rak”, łemkowski zespół folkowy „Serencza” oraz „Zbyrcoki”.

W czasie trwania imprezy odbędzie  się kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego, kiermasz gastronomiczny. Impreza odbędzie się przy Gminnym Centrum Sportu i Rekreacji w Stryszawie (obok Szkoły Podstawowej nr 2 w Stryszawie).


źródło: youtube.pl

 

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaStryszawaZbigniew Wodecki gwiazdą „Święta Zabawki Ludowej” w Stryszawie.