Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
sobota, 09 maj 2015 14:00

Stryszawa: Droga przez mękę …

Napisał

Mieszkańcy Stryszawy nie ukrywają swojego zadowolenia, iż  ich „Utopia”, wreszcie się ziści. 

Chodzi o budowę chodnika na odcinku od dawnego budynku GOK-u, w kierunku osiedla Zawodzie, o długości 530 m.

Jest to odcinek drogi, w którym występuje wzmożony ruch pojazdów. Wykorzystywany jest w czasie blokad drogi głównej, jako trasa objazdu.

Z tego odcinka korzystają także piesi. Szczególnie dzieci i młodzież , którzy zmierzając na przystanek szkolnego autokaru muszą pokonać tę trasę. Rodzice bojąc się o swoje pociechy, nie rzadko wnosili prośby o budowę chodnika, umożliwiającego bezpieczne dotarcie dzieci do przystanku.

-„Wielokrotnie na spotkaniach wiejskich mieszkańcy, szczególnie osiedla Zawodzie, zgłaszali, że na tym odcinku występuje duży ruch(…) dlatego podjęliśmy decyzję w  2011 roku, by zlecić wykonanie projektu budowlanego, a w tym roku: REALIZACJA” - wyjaśnia Rafał Lasek, wójt gminy Stryszawa.

W przetargu na budowę chodnika wzięło udział kilkanaście przedsiębiorstw. Najkorzystniejszą ofertę zaproponowała firma METAL-DREW z Kukowa, która stała się głównym wykonawcą.

Budowa chodnika finansowana jest ze środków Urzędu Gminy. Wystąpiono jednak do Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej o dofinansowanie tego przedsięwzięcia.

- Po pewnych rozmowach z Panem Starostą wiem, że na pewno jakieś dofinansowanie będzie. Nie jestem w stanie powiedzieć na dzień dzisiejszy, w jakiej wysokości - dodaje wójt Stryszawy.

Zakończenie prac zaplanowane jest na koniec sierpnia bieżącego roku.

Rodzice mogą odetchnąć z ulgą, gdyż już po wakacjach młodzi stryszawianie, bezpiecznie będą mogli dotrzeć w wyznaczone miejsce postoju szkolnego autobusu.

Gmina Stryszawa jest przykładem owocnej współpracy mieszkańców z władzami gminy. 

 

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaStryszawaStryszawa: Droga przez mękę …