Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 03 czerwiec 2015 11:00

Małopolska Sieć LGD na Święcie Zabawki Ludowej

Napisał

Święto Zabawki Ludowej w Stryszawie odbędzie się już po raz 19. W tym roku Wydarzenie będzie miało miejsce w najbliższy weekend, tj. w dniach 5-7 czerwca. Miejscem spotkania lokalnej społeczności będzie Gminne Centrum Sportu i Rekreacji w Stryszawie. Tym razem podczas corocznego święta mieszkańcy będą mogli także porozmawiać o rozwoju regionu, dzięki stoisku Małopolskiej Sieci LGD i Stowarzyszenia LGD Podbabiogórze.

 

Program trzydniowej imprezy obfituje w rozrywkę zarówno dla dzieci, jak i dorosłych: zabawy, występy zespołów, pokazy tańca. Na zakończenie Święta Zabawki Ludowej w Stryszawie wystąpi Zbigniew Wodecki. Pierwszego dnia Wydarzenia pojawią się przedstawiciele Małopolskiej Sieci LGD i Stowarzyszenia LGD Podbabiogórze. Na specjalnym stoisku, czynnym w godzinach 13.00-18.00, uczestnicy Wydarzenia podyskutują na temat przyszłości swojego regionu.

Przedstawiciele Małopolskiej Sieci LGD przygotowali wiele atrakcji dla osób w każdym wieku. Na najmłodszych będą czekały tam zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej, konkursy z nagrodami, krzyżówki i rebusy oraz malowanie twarzy. Dzieci w formie plastycznej będą także mogły zaprezentować swoje pomysły na zmiany w okolicy. Własne opinie na ten temat wyrażą również dorośli, dla których przewidziano konkurs pt.: „Mam Pomysł”. Polega on na przedstawieniu planów na zmiany w otoczeniu. Chętni zgłoszą swoje koncepcje za pośrednictwem formularzy dostępnych na stoisku. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się pod adresem www.lgd.malopolska.pl. 

Uczestnicy Wydarzenia zapoznają się również ze sposobem, w jaki Małopolska Sieć LGD oraz LGD Zielony Pierścień Tarnowa pomagają we wprowadzaniu w życie nowych inicjatyw. Ich przedstawiciele opowiedzą m.in. o tym, jak skorzystać z pomocy przy realizacji koncepcji na zmiany w lokalnym środowisku. Ponadto uczestnicy zapoznają się z zakończonymi już projektami programu „Dobre Praktyki”, spośród których wyłoniony zostanie najlepszy, przynoszący największe korzyści mieszkańcom. W programie przewidziano również czas na indywidualne konsultacje.

Wydarzenie skierowane jest zarówno do dzieci, jak i dorosłych, przede wszystkim z obszaru działalności Stowarzyszenia LGD Podbabiogórze, tj. gmin: Budzów, Bystra-Sidzina, Jordanów, Maków Podhalański, Stryszawa, Zawoja, Zembrzyce. 

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej Małopolskiej Sieci LGD oraz na dedykowanym profilu na portalu Facebook. 

 

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaStryszawaMałopolska Sieć LGD na Święcie Zabawki Ludowej