Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
środa, 03 czerwiec 2015 11:00

Małopolska Sieć LGD na Święcie Zabawki Ludowej

Napisał

Święto Zabawki Ludowej w Stryszawie odbędzie się już po raz 19. W tym roku Wydarzenie będzie miało miejsce w najbliższy weekend, tj. w dniach 5-7 czerwca. Miejscem spotkania lokalnej społeczności będzie Gminne Centrum Sportu i Rekreacji w Stryszawie. Tym razem podczas corocznego święta mieszkańcy będą mogli także porozmawiać o rozwoju regionu, dzięki stoisku Małopolskiej Sieci LGD i Stowarzyszenia LGD Podbabiogórze.

 

Program trzydniowej imprezy obfituje w rozrywkę zarówno dla dzieci, jak i dorosłych: zabawy, występy zespołów, pokazy tańca. Na zakończenie Święta Zabawki Ludowej w Stryszawie wystąpi Zbigniew Wodecki. Pierwszego dnia Wydarzenia pojawią się przedstawiciele Małopolskiej Sieci LGD i Stowarzyszenia LGD Podbabiogórze. Na specjalnym stoisku, czynnym w godzinach 13.00-18.00, uczestnicy Wydarzenia podyskutują na temat przyszłości swojego regionu.

Przedstawiciele Małopolskiej Sieci LGD przygotowali wiele atrakcji dla osób w każdym wieku. Na najmłodszych będą czekały tam zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej, konkursy z nagrodami, krzyżówki i rebusy oraz malowanie twarzy. Dzieci w formie plastycznej będą także mogły zaprezentować swoje pomysły na zmiany w okolicy. Własne opinie na ten temat wyrażą również dorośli, dla których przewidziano konkurs pt.: „Mam Pomysł”. Polega on na przedstawieniu planów na zmiany w otoczeniu. Chętni zgłoszą swoje koncepcje za pośrednictwem formularzy dostępnych na stoisku. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się pod adresem www.lgd.malopolska.pl. 

Uczestnicy Wydarzenia zapoznają się również ze sposobem, w jaki Małopolska Sieć LGD oraz LGD Zielony Pierścień Tarnowa pomagają we wprowadzaniu w życie nowych inicjatyw. Ich przedstawiciele opowiedzą m.in. o tym, jak skorzystać z pomocy przy realizacji koncepcji na zmiany w lokalnym środowisku. Ponadto uczestnicy zapoznają się z zakończonymi już projektami programu „Dobre Praktyki”, spośród których wyłoniony zostanie najlepszy, przynoszący największe korzyści mieszkańcom. W programie przewidziano również czas na indywidualne konsultacje.

Wydarzenie skierowane jest zarówno do dzieci, jak i dorosłych, przede wszystkim z obszaru działalności Stowarzyszenia LGD Podbabiogórze, tj. gmin: Budzów, Bystra-Sidzina, Jordanów, Maków Podhalański, Stryszawa, Zawoja, Zembrzyce. 

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej Małopolskiej Sieci LGD oraz na dedykowanym profilu na portalu Facebook. 

 

asdasdasdasdas