Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 08 czerwiec 2015 21:54

Druhowie z Oravskiej Polhory gościli w Kukowie

Napisał

W dniach 31.05-01.06.2015 r. w murach  jednostki OSP w Kukowie gościła  trzynastoosobowa delegacja kolegów i koleżanek z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Oravska Polhora (Słowacja).

 

Głównym celem wymiany między "młodzieżówkami" jest integracja oraz przedstawienie metod prowadzenia zajęć z młodzieżą jak również ukazanie dotychczasowej działalności.

31.05.2015 r. po przyjeździe delegacji z Oravskiej Polhory opiekun MDP Kuków dh Grzegorz Miklusiak powitał  gości i zaprosił na  poczęstunek zorganizowany przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Kukowa. Młodzi adeptci pożarnictwa wzieli udział  zawodach  sportowych na placu jednostki, które przebiegało w bardzo przyjaznej atmosferze. Po  sportowej rywalizacji w sali MDP,  odbyła się projekcja filmu przedstawiającego  "młodzieżówkę" OSP Kuków oraz prezentacja jej działalności w roku 2014. Po kolacji MDP z Oravskiej Polhory udała się na nocleg do Gminnego Schroniska Młodzieżowego w Stryszawie.

W Dniu Dziecka w  Szkole Podstawowej w Kukowie odbył się szereg pokazów strażackich a każdy z maluchów miał okazję w formie zabawy poznać rzemiosło pożarnicze. Drużyna z Oravskiej Polhory zaprezentowała widowiskowe ćwiczenie bojowe "utok".

Dużym sprzymierzeńcem  wymiany młodzieżowej była pogoda. W trakcie wymiany zawiązały się nowe znajomości dlatego smutno było się żegnać. Okazję do ponownego spotkania młodzi strażacy będą mieli końcem  czerwca kiedy   to młodzież z Kokowa  pojedzie do kolegów i koleżanek z Oravskiej Polhory.

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaStryszawaDruhowie z Oravskiej Polhory gościli w Kukowie