Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 29 czerwiec 2015 07:53

Młodzi strażacy sprawdzili formę

Napisał

19 młodzieżowych drużyn pożarniczych z całego powiatu wzięło udział w niedzielnych zawodach, które odbyły się na stadionie Jałowca w Stryszawie. W kategorii dziewcząt triumfował zespół z Lachowic, wśród chłopców - MDP z Łętowni.

Organizatorami zawodów byli: Powiatowa Państwowa Straż Pożarna wspólnie z Zarządem Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz Starostwem Powiatowym w Suchej Beskidzkiej. Na rozpoczęciu zawodów pojawili się m.in. wójt gminy Stryszawa Rafał Lasek, starosta Józef Bałos, wicestarosta Zbigniew Hutniczak i były starosta Tadeusz Gancarz.

Młodzi adepci strażackiego rzemiosła mieli do pokonania dwie konkurencje - najpierw musieli drużynowo (zespół składał się z dziewięciu osób) wykonać tzw. ćwiczenie bojowe. Najpierw wszyscy musieli przeskoczyć rów i pokonać tunel, a następnie, w zależności od roli poszczególnych druhów, rozciągać strażackie węże czy rozpoznawać sprzęt strażacki. Drugą konkurencją był bieg sztafetowy wokół boiska. W jego trakcie trzeba było wykonywać różne zadania m.in. pokonywać ściany, łączyć węża prądownicą.

Zawodom przyglądała się delegacja zaprzyjaźnionego z powiatem suskim niemieckiego powiatu Südwestpfalz.

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaStryszawaMłodzi strażacy sprawdzili formę