Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 01 lipiec 2015 20:37

Stryszawa. Cierpliwość popłaca

Napisał

To dobra wiadomość dla użytkowników dróg. Gmina Stryszawa otrzymała promesę na usuwanie skutków klęsk żywiołowych z roku 2014 na kwotę 360 000 zł. 

Władze gminy zgłosiły do odbudowy pięć dróg, które zostały najbardziej zniszczone podczas ulewnych deszczy w ubiegłym roku. Dwie położone w Stryszawie: na osiedlach Bielarze Szałasiska oraz Pilarczyki oraz trzy w Lachowicach: Osiedla Kapałowy Potok, Krzystki i Bogacze. 

Na wymienionych drogach zostanie wykonana nowa nawierzchnia asfaltobetonowa. W sumie odnowieniu ulegnie prawie 1,5 km dróg gminnych. 

Szacowana suma wartości inwestycji to około 450 000 zł, a więc 20 procent gmina będzie musiała pokryć ze środków własnych. 

- Cierpliwość jednak się opłaciła – zaznacza Rafał Lasek, wójt gminy Stryszawa. -  Mieliśmy wykonać remont wspomnianych dróg w roku 2014, ale jako, że mieliśmy je zweryfikowane przez wojewodę, postanowiliśmy poczekać na dofinansowanie. Jak widać opłaciło się i wyremontujemy cale 1,5 km dróg za niespełna 100 000 zł.

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaStryszawaStryszawa. Cierpliwość popłaca