Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 14 lipiec 2015 10:45

Nabór do Programu Stypendiów Pomostowych 2015/2016

Napisał

PROGRAM STYPENDIÓW POMOSTOWYCH to rozbudowany system stypendialny oferujący studentom stypendia na I rok i dalsze lata studiów.

Zapraszamy ambitnych i zdolnych maturzystów ze wsi i małych miast, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy chcą studiować.W roku akademickim 2015/2016 czekają na Was 4 stypendia na I rok studiów w wysokości 500 zł miesięcznie, które będą wypłacane przez 10 miesięcy.

Aplikować o stypendium na I rok studiów może każdy zdolny i ambitny maturzysta, który ukończył szkołę ponadgimnazjalną w roku 2015 i:

  • zdał dobrze maturę w bieżącym roku szkolnym – uzyskał na egzaminie maturalnym liczbę punktów nie niższą niż 90 (punkty liczone są w oparciu o algorytm);

  • zostanie przyjęty w roku akademickim 2015/2016 na I rok dziennych (stacjonarnych) studiów I stopnia realizowanych w polskich uczelniach publicznych mających uprawnienia magisterskie lub jednolitych studiów magisterskich realizowanych w polskich uczelniach publicznych

  • mieszka na wsi lub w mieście do 20 tys. mieszkańców (tylko powiat suski)  potwierdzone zameldowaniem. Okres zameldowania nie może być krótszy niż 6 miesięcy od daty ogłoszenia Programu na stronie www.stypendia-pomostowe.pl

  • pochodzi z rodziny znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej, tzn. o dochodzie rodziny wprzeliczeniu na osobę lub dochodzie osoby uczącej się nie wyższym niż 1225 zł lub 1400 zł(dochód netto wyliczony z czerwca 2015 r.), gdy członkiem rodziny jest dziecko legitymującesię orzeczeniem o niepełnosprawności lub orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznymstopniu niepełnosprawności;

a ponadto:

  • uzyskał rekomendację Babiogórskiego Stowarzyszenia Zielona Linia

Stypendium wynosi 5.000 zł i jest wypłacane w 10 miesięcznych ratach.Stypendyści, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce mają szansę uzyskać wsparcie na kolejnych latach studiów.

 

FAQ – NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

REGULAMIN 2015/2016

PROFIL KANDYDATA

 

PROCEDURA SKŁADANIA WNIOSKU:

Krok 1 - Uzyskanie rekomendacji

Rekomendacji udziela Zarząd Babiogórskiego Stowarzyszenia Zielona Linia w odpowiedzi na e-mailowe prośby kierowane na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rekomendacje udzielane są w ciągu 3 dni roboczych, wyłącznie kandydatom będących mieszkańcami powiatu suskiego. Wzór prośby o rekomendację:

 

PROŚBA O UDZIELENIE REKOMENDACJI

Do Programu Stypendiów Pomostowych
Zwracam się z prośbą o udzielenie rekomendacji do Programu Stypendiów Pomostowych na rok akademicki 2014/2015.

Imię i Nazwisko:               …………………………………
Adres zamieszkania:          …………………………………
Zameldowanie od:      ………………………………
Nr telefonu:                    …………………………………
Nazwa ukończonej szkoły: …………………………………
Rok ukończenia szkoły:     …………………………………
Miejscowość i data:         …………………………………

 

Krok 2 – wypełnienie wniosku

Kandydat wypełnia on-line wniosek aplikacyjny Programu Stypendiów Pomostowych. W pytaniu „Czy posiadasz rekomendację organizacji lokalnej?” kandydaci, którzy otrzymali rekomendację drogą mailową, dają odpowiedź twierdzącą i wpisują „Babiogórskie Stowarzyszenie Zielona Linia”.

UWAGA!!!
Termin składania wniosku on-line upływa 17 sierpnia 2015 r. o godzinie 16:00
po tym terminie generator nie będzie aktywny.

 

Krok 3 – złożenie wniosku

Kandydat drukuje wniosek wygenerowany on-line, podpisuje i wraz z wymaganymi załącznikami (listę potrzebnych załączników wygeneruje system) dostarcza do biura Babiogórskiego Stowarzyszenia Zielona linia do dnia 24 sierpnia 2014 roku . 
Wnioski należy przesłać pocztą (liczy się data wpłynięcia) na adres:

Babiogórskie Stowarzyszenie Zielona Linia
Stryszawa 281 D
34-205 Stryszawa

 

WYNIKI:

Złożone wnioski zostaną ocenione przez Lokalną Komisję Stypendialną przy Babiogórskim Stowarzyszeniu Zielona Linia do dnia 1 września 2015 r. Wyniki obrad Lokalnej Komisji Stypendialnej zostaną zamieszczone na stronie www.zielonalinia.org.pl do dnia 13 września 2015 r.

Następnie 4 najlepsze wnioski zostaną przesłane do Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości w Łodzi wraz z rekomendacją do otrzymania stypendium, celem ostatecznej oceny i przyznania stypendium.

Ostateczne decyzje ogólnopolskiej komisji stypendialnej Programu Stypendiów Pomostowych Segment II będą znane w październiku br. Wyniki opublikujemy na naszej stronie internetowej.

 

Stypendia finansowane są przez:
Lokalny Fundusz Stypendialny przy Babiogórskim Stowarzyszeniu Zielona Linia oraz Polsko-Amerykańską Fundację Wolności

Partnerzy Programu: Narodowy Bank Polski, Fundacja PZU, Fundacja BGK, Fundacja Wspomagania Wsi, Kombinat Rolny Kietrz, Agencja Nieruchomości Rolnych. 

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaStryszawaNabór do Programu Stypendiów Pomostowych 2015/2016