Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 07 sierpień 2015 19:37

MDP z Kukowa zawitała do Oravskiej Polhory

Napisała

Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej z Kukowa nie udało się odwiedzić Oravskiej Polhory w czerwcu, jak pierwotnie zakładali. Postanowili zatem nadrobić zaległości i wyjechali w ubiegłą sobotę.

 

Pierwszy weekend sierpnia okazał się być idealny na odwiedziny. MDP z Kukowa pokazała, że znajomość z słowackimi strażakami nie jest im obojętna. Przedstawiciele tej drużyny nie tylko poznali zwyczaje kompanów zza miedzy, ale i wspólnie trenowali. Co więcej, zorganizowali między sobą nawet małe zawody. Nie brakowało im także sił, aby później rozerwać się nieco przy wspólnym grillu. Słowacy zadbali nawet o odpowiednią oprawę muzyczną wieczoru. Nasi młodzi strażacy mogli się poznać melodie tamtego regionu.

Podczas tego spotkania zarząd DHZ Oravska Polhora wręczył specjalne podziękowanie jednostce z naszego powiatu, okazując tym samym wdzięczność za dotychczasową współpracę.

W drodze powrotnej cała wycieczka zatrzymała się na moment w Namestovie, aby wziąć udział w krótkim rejsie po Jeziorze Orawskim.

Kolejna wizyta w Oravskiej Polhorze planowana jest na 22 sierpnia. Słowacy mają zawitać do Kukowa z kolei 23 sierpnia. Będą wtedy brali udział w Mistrzostwach MDP w Sporcie Pożarniczym.

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaStryszawaMDP z Kukowa zawitała do Oravskiej Polhory