Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 07 wrzesień 2015 22:46

W Kurowie wystartował Półmaraton Bieg Fantoma.

Napisał

W sobotnie przedpołudnie w Kurowie odbyła się pierwsza edycja Półmaratonu Bieg Fantoma.

 

 W zawodach wzięło udział  120. biegaczy. Organizatorem i pomysłodawcą tych zawodów był Piotr Pieczara z grupy Fantom- który do tej pory zabezpieczał od strony medycznej tego typu imprezy sportowe. Współorganizatorem półmaratonu  był Ultra Beskid Sport oraz Rafał Lasek – wójt Gminy Stryszawa.

Biegacze, którzy przyjechali do Kurowa z różnych części Polski, rywalizowali na trasie biegu górskiego o dystansie 21 km i przewyższeniu 750 m. Niezwykle malownicza trasa prowadziła przez osiedla Podgronie i Krale w Lachowicach, Kępę w Kurowie, osiedle  Polany w Pawelce, a także Kocoń.

Najszybciej trasę pokonał Bartosz Gorczyca ze Skołoszyna (1:24:47), drugi był Jarosław Gniewek z Bielska- Białej , natomiast na trzecim miejscu uplasował się Witold Bulik z Gilowic.

Z kolei pierwszą kobietą na mecie była Ewa Majer z Niezdowa (1:42:41), drugą Anna Skalska z Bytomia ,a trzecią Edyta Rutkowska z Żor.

Wszyscy zawodnicy otrzymali na mecie upominek w postaci „stryszawskiego ptaszka”.  Najlepsi zawodnicy otrzymali stryszawskie klepoki oraz nagrody finansowe, a także rzeczowe.

Organizatorzy przyznali również nagrody dla najlepszego mieszkańca i mieszkanki  Gminy Stryszawa, najlepszego biegacza wśród ratowników i harcerzy.

I tak najlepszą biegaczką z Gminy Stryszawa okazała się Marta Kwaśna, natomiast wśród panów zwyciężył Piotr Grajny.

 Z kolei wśród ratowników najszybciej do mety dobiegł Adam Satława, drugi był Daniel Kowalczyk, a trzeci Marcin Gąska. Wśród harcerzy najlepszym biegaczem okazał się Damian Łoziński.

Bieg Fantoma był połączony z Piknikiem Rodzinnym podczas którego nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Na boisku szkolnym zorganizowano także zawody sportowe  dla dzieci i młodzieży, były pokazy ratownictwa medycznego, które zaprezentowała Szkoła Pierwszej Pomocy FANTOMA, była również  możliwość przejażdżki konnej oraz samochodem terenowym.

 

Wyniki tutaj >>>

 

więcej zdjęć>>

 
asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaStryszawaW Kurowie wystartował Półmaraton Bieg Fantoma.