Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
niedziela, 13 wrzesień 2015 20:52

Walczyli z czasem i przeciwnościami – tym razem na punkty

Napisał

„Na wóz”- takim hasłem rozpoczęto w piątkowy wieczór Podbabiogórskie Zawody Ratowniczo- Gaśnicze pod patronatem Wójta Gminy Stryszawa – Rafała Laska. Organizatorem i pomysłodawcą zawodów był  Mariusz Hutniczak oraz OSP Lachowice. Swój udział zgłosiło 13. Jednostek OSP z: Lachowic, Kukowa, Knurowa, Suchej Beskidzkiej,Makowa Podhalańskiego, Białki , Wieprza, Frydrychowic,Wysokiej, Mnikowa, Świętoszówki, Międzybrodzia Bialskiego oraz Porąbki.  

Inauguracja turnieju miała miejsce w 11 września w Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się : Ryszard Handka – przewodniczący Rady Powiatu, Rafał Lasek – wójt Stryszawy ,

Po uroczystym otwarciu wszystkie jednostki biorące udział w zawodach, przejechały na trasie Sucha Beskidzka- Lachowice, budząc zdumienie i zachwyt wśród mieszkańców powiatu suskiego.

W sali OSP w Lachowicach na uczestników czekał gorący posiłek. Po kolacji rozpoczęła się pierwsza część manewrów strażackich – zadania nocne. Na starcie każdy zespół otrzymał kartę z zadaniami i współrzędnymi GPS. Zadania mieli wykonać w określonym czasie. W sobotni poranek po śniadaniu odbyła się druga część zawodów. Jak mówią organizatorzy celem zawodów było doskonalenie współdziałania służb ratowniczych podczas akcji ratowniczo-gaśniczych, podnoszenie sprawności druhów OSP propagowanie idei niesienia pomocy potrzebującym oraz integracja środowisk ratowniczych.

Po dwudniowych manewrach najlepiej spisali się strażacy z Wieprza, na drugim miejscu uplasowali się druhowie z Kurowa, trzecie miejsce przypadło OSP z Porąbki.

Wybrano również najlepszego ratownika, którym okazał się Karol Sroka. Z kolei najlepszym dowódcą został Łukasz Patera, a najlepszym kierowcą był Kazimierz Pałka.

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło się w obecności organizatorów oraz Józefa Bałosa- starosty suskiego i Rafała Laska – wójta Gminy Stryszawa.  

Serdeczne podziękowania dla załogi OSP Lachowice za możliwość zrobienia fotorelacji z przejazdu kolumny wozów strażackich.

 

asdasdasdasdas
ShowMeble
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaStryszawaWalczyli z czasem i przeciwnościami – tym razem na punkty