Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
piątek, 25 wrzesień 2015 14:57

Dzień regionalny w Stryszawie

Napisane przez

Dziś uczniowie gimnazjum w Stryszawie nie musieli martwić się klasówką z matematyki, ani odpowiedzią ustną z polskiego. W szkole czekały na nich zabawki z siana, stryszawskie ptaszki i wiele innych regionalnych atrakcji.

 

Dzień regionalny organizowany jest w stryszawskim Gimnazjum nr 1 raz na trzy lata. – Dzięki temu każdy uczeń ma okazję wziąć w nim udział – podkreśla Małgorzata Kłapyta, jedna z organizatorek. - Zapraszamy twórców ludowych, każda klasa ma zajęcia z innym twórcą. Później uczniowie przechodzą z klasy do klasy i poznają pozostałe zaproszone osoby. Najczęściej występuje też zespół ludowy, a uczniowie przygotowują na ten dzień przedstawienie pokazujące tradycję i kulturę Stryszawy.

Podczas tegorocznej edycji uczniowie mogli poznać państwa Gałuszków, którzy tworzą zabawki z siana, Weronikę Targosz zajmującą się bibułkarstwem, rzeźbiarza Krzysztofa Balcera i osoby zajmujące się robieniem ptaszków stryszawskich – Danutę Zener, Danutę Sałaciak i Państwa Klimasarów. W tym roku dodatkowo zaprezentowano w szkole wystawę poświęconą Władysławowi Frontowi – miejscowemu malarzowi.

Organizatorkami święta regionalnego były Maria Jończyk i Małgorzata Kłapyta.

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaStryszawaDzień regionalny w Stryszawie