Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 21 październik 2015 19:55

„Święty w anegdotach” czyli pytania o Jana Pawła II

Ponad 80 uczniów reprezentujących 28 szkół wzięło udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Papieżu Janie Pawle II. "Święty w anegdotach" to hasło tegorocznej - ósmej już edycji.

Konkurs zorganizowany został przez Zespół Szkół Samorządowych w Krzeszowie. Uczestnicy musieli dobrze poznać książkę "Kwiatki Jana Pawła II", bo to z niej pochodziły pytania. Publikacja pokazuje poczucie humoru i radość jaką emanowała Papież. Zebrano w niej około sto opowieści o zdarzeniach z Jego życia. 

W kategorii szkół podstawowych najlepsi okazali się uczniowie z Jordanowa. Drugie miejsce zajęli gospodarzy turnieju, a trzecie SP w Zawoi Wilcznej. Wśród gimnazjalistów zwycięstwo odnieśli budzowianie, za nimi uplasowały się gimnazja ze Stryszawy i z Zawoi Wilcznej. 

Konkurs był okazją do tego, by przybliżyć wszystkim postać Jana Pawła II. Uczniowie z Krzeszowa wraz z nauczycielką Anną Wojtyłko przygotowali montaż słowno-muzyczny, a Małgorzata Kubieniec zaprosiła zebranych do wspólnego zaśpiewania „Moje miasto Wadowice” i zadbała o oprawę muzyczną wydarzenia.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaStryszawa„Święty w anegdotach” czyli pytania o Jana Pawła II