Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
sobota, 30 styczeń 2016 07:56

Ekstremalna Droga Krzyżowa

Wyruszą w noc i będą mieć do pokonania 32 kilometry. Choć to nie będzie łatwa droga, organizatorzy zapewniają, że jest warta tego by ją przejść. Ekstremalna Droga Krzyżowa wyrusza 18 marca z Lachowic. 

 

Droga Krzyżowa rozpocznie się Mszą Świętą w kościele pw. Św. App. Piotra i Pawła o godzinie 20.00. Celem wędrówki będzie Kalwaria Zebrzydowska. Rok temu trasę przeszło 270 osób.

- Stacje, modlitwy, rozważania, długa droga do przejścia, ból, pot - to kilka elementów które towarzyszą pielgrzymom, podążającym nocą ekstremalną drogą krzyżową - piszą organizatorzy. - Właśnie wtedy, gdy od wyczerpania i zmęczenia nie można uciec, gdy chcąc iść dalej, trzeba się zmierzyć z własnymi słabościami. Gdy nie ma się już sił i chęci, wtedy można odkryć, że poza wiarą nie ma innego powodu żeby zdecydować się zmierzyć z tym wyzwaniem. Zmagania pokazują prawdę o własnych ograniczeniach, ale także mogą pomóc otworzyć się na modlitwę.

Droga Krzyżowa odbędzie się niezależnie od warunków atmosferycznych. Zapisy trwają do 15 marca. Zainteresowane osoby proszone są o kontakt z Grzegorzem Krawczykiem, pod numerem telefonu 608 410 733.

Ideodawcą Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest ksiądz Jacek Wiosna Stryczek wraz z Męską Stroną Rzeczywistości. EDK organizowane są w różnych częściach Polski a także za granicą.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaStryszawaEkstremalna Droga Krzyżowa