Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 06 kwiecień 2016 21:50

Turniej w Tenisa Stołowego – DLA MATEUSZA.

Napisał

Turniejom sportowym niekoniecznie musi przyświecać tylko idea rywalizacji o trofea czy medale. Imprezy takie można łączyć również z akcjami o znacznie istotniejszym celu, w których same uczestnictwo jest ważniejsze niż wynik. Tak też będzie  w przypadku Turnieju Charytatywnego w Tenisie Stołowym o Puchar Wójta Gminy Stryszawa, który organizowany jest  przez Piotra Grajnego i ULKS LACHOWICE.

 

Głównym celem turnieju jest zbiórka pieniędzy na zakup protezy dla Mateusza Głuszka z Suchej Beskidzkiej. W lipcu 2015 r. Mateusz uległ poważnemu wypadkowi, w wyniku którego amputowano mu lewą  rękę w okolicy barku. Suszanin obecnie żyje z renty, która wynosi 700 zł miesięcznie.

 W sierpniu 2015 roku  złożył wniosek do PFRON o dofinansowanie na zakup protezy. Udało mu się spełnić wszystkie wymagania i uzyskał dofinansowanie w wysokości 26 tys. zł. Koszt całej protezy to 150 tys. zł. PFRON dał mu jednak 6 – miesięczny okres na rozliczenie się z dofinansowania, do końca maja 2016 roku. Jeśli w tym okresie Mateusz nie zakupi protezy, będzie musiał zwrócić całe dofinansowanie. Na następne nie będzie miał już szans.

Rodzina, znajomi i ludzie dobrej woli organizują zbiórki pieniężne, koncerty charytatywne, turnieje sportowe, aby zebrać brakującą kwotę.

Tak też będzie i w Lachowicach. W dniach 16-17 kwietnia od godziny 10.00 na sali gimnastycznej w lachowickim gimnazjum rozegrany zostanie turniej w tenisa stołowego.Organizator zaprasza wszystkich miłośników ping ponga, także tych którzy sięgają po rakietkę z do roku.

W sobotę (16.04) odbędą rozgrywki dla amatorów, niezrzeszonych w żadnym klubie, dla wszystkich tych, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tej dyscyplinie sportu. Natomiast w niedzielę 17 kwietnia odbędzie się turniej dla zawodników z licencjami klubowymi do I ligi włącznie (rozstawienie zawodników według aktualnego rankingu z PZTS).

We wszystkich kategoriach obowiązuje opłata startowa 10zł.

Dla wszystkich zawodniczek i zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych przewidziano  puchary za pierwsze trzy miejsca oraz dyplomy do miejsca szóstego.

Wśród  wszystkich uczestników zawodów bez wzglądu na zajęte miejsce będą rozlosowane atrakcyjne nagrody na podstawie losów otrzymywanych podczas zapisów.

Zapisy przyjmowane są  mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,telefonicznie  504 252 532 oraz w dniu turnieju w Biurze Zawodów do godziny 9.30.

W niedzielę oprócz turnieju odbędzie się również Charytatywny Koncert Rockowy. Dla Mateusza zagrają: kapela „Zgórcy” z Zawoi oraz znani z mocnego brzmenia „Sermon” oraz „ Over &Out”.

 

"nie oceniaj mnie" autorska piosenka Over & OUT

Opublikowany przez Łukasz Grzechynka na 11 styczeń 2016

 

Dla wszystkich uczestników Turnieju Tenisa Stołowego, niezależnie czy dorosły czy dziecko, zrzeszony czy też niezrzeszony, dziewczyna czy chłopak, kobieta czy też mężczyzna, dla wszystkich bez wyjątku w niedzielę 17.04.2016r w sali OSP w Lachowicach odbędzie się Charytatywny Koncert Rockowy. Wszyscy uczestnicy Turnieju lub posiadający specjalną naklejkę, mają darmowe wejście na tenże koncert. Wszyscy inni, których serdecznie zapraszam do naszej remizy, muszą uiścić dowolny datek do puszki nie mniejszy jednak jak wpisowe do Turnieju czyli 10 zł. Dlaczego warto z nami być? Otóż dlatego, że pomaganie jest ok, poprzez pomoc innym pomagamy sobie, jesteśmy lepsi dając komuś coś od siebie. Mateusz potrzebuje Waszej pomocy i dlatego zagramy dla Mateusza, najpierw na sali sportowej a potem na sali koncertowej. Warto też być z nami, żeby posłuchać dobrej muzyki, dobrych wykonawców z naszej okolicy- powiedział Piotr Grajny –organizator turnieju.

 

W czasie trwania turnieju będzie czynna kawiarenka, w której będzie można zakupić kawę, herbatę, smażone kiełbaski i ciastko- dochód ze sprzedaży będzie również przeznaczony na zakup protezy.

Rezerwujcie sobie przyszły weekend i przyjedźcie do Lachowic bo naprawdę warto !

Osoby, które chcą wziąć udział w turnieju proszone są o zapoznanie się z regulaminem.

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaStryszawaTurniej w Tenisa Stołowego – DLA MATEUSZA.