Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 30 styczeń 2014 23:36

Zakazany spektakl w Krzeszowie

Napisał

W ostatnią sobotę i niedzielę, w Krzeszowie miała miejsce premiera sztuki teatralnej pt. „Komedia góralska” w wykonaniu miejscowej grupy teatralnej pod reżyserskim okiem księdza Roberta Janczura. I jak się okazuje na premierze może się skończyć.

 

Dlaczego ?

Bo swoje niezadowolenie z treści, jakie młodzi artyści zaprezentowali, wyraził proboszcz parafi w Krzeszowie ksiądz Antoni Kania.

Na stronie internetowej krzeszowskiej parafii  czytamy:

„Gorąco przepraszam Parafian, że z ambony w kościele zapraszałem do obejrzenia spektaklu, przygotowanego przez młodzież parafii. Czyniłem to, nieświadomy treści i formy przedstawienia. Proboszcz-ks. A.Kania”.

Co wywołało taką reakcję?

Zapytaliśmy proboszcza czy przekleństwa w spektaklu to główny powód?

Tak, to główny powód, zwłaszcza, że na widowni były dzieci - aż tak nowoczesny nie jestem - tłumaczył nam  ks. Antoni Kania.

Według naszych informacji, planowane na 2 lutego ponowne wystawienie „Komedii góralskiej” zostało odwołane.

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaStryszawaZakazany spektakl w Krzeszowie