Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

czwartek, 18 sierpień 2016 12:31

Stryszawa będzie miała halę sportową

1,9 mln zł otrzymała gmina z Ministerstwa Sportu na budowę hali sportowej przy SP nr 2 w Stryszawie. Sama dołoży drugie tyle. Obiekt ma być gotowy już latem 2018 roku.

Wniosek o dofinansowanie budowy złożyliśmy wiosna br. do Ministerstwa Sportu w ramach Programu Rozbudowy Szkolnej Bazy Sportowej. Informacja o przyznaniu dotacji pojawiła się 12 sierpnia. Kwoata dofinansowania wynosi 1.900.200, co stanowi 50% kosztów budowy. Budowa została zaplanowana na dwa lata z terminem zakończenia i oddania do użytku na koniec sierpnia 2018 roku - mówi dla Sucha24.pl wójt Gminy Stryszawa, Rafał Lasek.

Stryszawska gmina ma już opracowany projekt budowlany i pozwolenie na budowę. W hali znajdzie się boisko ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 20 x 40 metrów, scena oraz trybuny na 240 osób. Ponadto wykonane zostanie zaplecze socjalne. Hala powstanie w miejscu po starej sali, którą czeka wyburzenie. Reszta obiektu stanie na obecnym trawniku od strony drogi wojewódzkiej. 

- Gmina Stryszawa nie posiada do tej pory obiektu sportowego o takich parametrach, a uczniowie największej za szkół podstawowych odbywają lekcje wychowania fizycznego w mocno już zniszczonej, niewielkiej sali gimnastycznej. Obiekt będzie służył również klubom sportowym działającym na naszym terenie i mieszkańcom - zapowiada włodarz stryszawskiej gminy.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaStryszawaStryszawa będzie miała halę sportową