Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 02 wrzesień 2016 07:17

Stryszawskie dzieci powitają nowy rok szkolny w odnowionych placówkach

Gmina Stryszawa przeznaczyła z tegorocznego budżetu ponad 100 tysięcy złotych na wyremontowanie placówek edukacyjnych, zarówno szkół, jak i przedszkoli. Skorzystają na tym przede wszystkim dzieci, ale również pracownicy edukacji.

 

Lwią część wymienionej kwoty, bo ponad 30 tysięcy, pochłonęło gruntowne odrestaurowanie placówki przedszkolnej przy Zespole Szkół Samorządowych w Krzeszowie, gdyż remontu dopraszał się również dziedziniec. Odnowiono korytarz, podłogi i niektóre sale dydaktyczne Przedszkola Samorządowego w Stryszawie za 16 tysięcy, a także klasy i schody frontowe Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lachowicach za kwotę 10 tysięcy złotych.

Wśród szkół największą metamorfozę przeszła podstawówka z Kukowie, gdzie za 15 tysięcy modernizacji doczekały się klasy, korytarz i kuchnia szkolna. Za 12 tysięcy odnowienia doczekał się korytarz i pomieszczenia sanitarne w stryszawskim gimnazjum. Tu także wyremontowano część Szkoły Podstawowej nr 2 za 11 tysięcy, a liftingu za blisko 10 tysięcy złotych doczekała się nareszcie sala gimnastyczna gimnazjum w Lachowicach.

 

JoaZ

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaStryszawaStryszawskie dzieci powitają nowy rok szkolny w odnowionych placówkach