Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

piątek, 02 wrzesień 2016 07:19

Druhowie z Kukowa proszą o wsparcie przy zakupie nowego samochodu

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Kukowie zwraca się z ogromną prośbą do Państwa o pomoc w dofinansowaniu kupna nowego samochodu pożarniczego, który zastąpiłby prawie czterdziestoletniego wysłużonego STEYERA. OSP w Kukowie powstała w 1945 roku, zaangażowanie strażaków i profesjonalny sposób realizacji zadań sprawił, iż nasza jednostka przynależy do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Dzięki temu służymy nie tylko gminie Stryszawa ale także pomagamy w powiecie suskim i w województwie małopolskim. Będąc jednostką ,,systemową” posiadamy specjalizację w ratownictwie wodnym i powodziowym, ratownictwie medycznym oraz z racji położenia jednostki przy bardzo ruchliwej drodze wojewódzkiej nr 946 relacji Sucha Beskidzka – Żywiec, ratownictwo techniczne oraz drogowe.

 

Zakup samochodu pożarniczego od wielu lat dla naszej jednostki jest priorytetem. Posiadany tabor, który z racji swojego wieku coraz częściej odmawia posłuszeństwa, jego ciągłe naprawy powodują naszą frustrację oraz bezsilność, że w razie potrzeby nasza pomoc jest utrudniona. Mimo usilnych wieloletnich starań w zakupie samochodu ciągle napotykamy na jakieś problemy a w ostatnim czasie na zwiększony VAT z 8% na 23%, który to mocno skomplikował nasz zakup. Jednak postanowiliśmy wziąć sprawy w nasze ręce i zaczęliśmy przygotowywać specyfikację przetargową oraz powoli kompletować środki finansowe.

Pod koniec lipca tego roku ogłosiliśmy przetarg w którym kwota nowego samochodu wyniosła 745tys.zł a my dysponujemy na dzień dzisiejszy kwotą 695 tys.zł pochodzącą z instytucji ochrony p.poż. a także środków własnych i nie widzimy już możliwości by posiadaną kwotę uzupełnić o prawie 50tys.zł. Samochód musimy zakupić najpóźniej do końca października 2016r.

Jesteśmy zdesperowani i dlatego odważyliśmy się Państwa prosić o wsparcie. Każda pozyskana kwota otworzy nam, ochotnikom strażackim okienko nadziei, że te wieloletnie starania mogą się spełnić i stać się rzeczywistością ludzi dobrej woli.

Jako prezes OSP w Kukowie proszę Państwa o wsparcie oraz dziękuję za każdą przekazaną złotówkę.

 

nr  rachunku:  69 8128 0005 0020 9689 2000 0010

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaStryszawaDruhowie z Kukowa proszą o wsparcie przy zakupie nowego samochodu