Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 07 wrzesień 2016 11:23

Lena kończy dziś dwa lata! Pomóżmy jej w rehabilitacji

Napisał

Lenka Cholewa obchodzi właśnie drugie urodziny, a swoim doświadczeniem mogłaby obdarzyć niejednego dorosłego. O dziewczynce zrobiło się głośno jakiś czas temu, kiedy cała Polska włączyła się w zbiórkę pieniędzy na ratowanie nóg małej. Przed nią kolejne wyzwania!

Historia Lenki, mieszkanki Stryszawy, poruszyła serca nie tylko mieszkańców powiatu suskiego. W akcję zbierania pieniędzy na operację przyłączyła się rzesza ludzi z całej Polski. Walka o zdrowe nóżki cały czas trwa. Lenka bowiem urodziła się z wrodzonym niedorozwojem kości piszczelowych, ma też stopy końsko-szpotawe oraz paluchy dodatkowo wrodzone (tibial hemimelia).

W Polsce, przy takich schorzeniach, lekarze proponują jedynie amputacje. Rodzice nie chcieli by ich córeczka chodziła w protezach, nawet tych najbardziej nowoczesnych. Nadzieję dał im doktor Paley ze Stanów Zjednoczonych. Bardzo kosztowna operacja powiodła się. Rodzina mogła sobie na nią pozwolić dzięki wielu darczyńcom i ludziom dobrej woli, którzy organizowali zbiórki.

Jak informują rodzice dziewczynki, Lenka bardzo dobrze przeszła pierwszy etap leczenia. W ciągu roku przeszła 6 operacji - 4 na prawej nóżce i 2 na lewej. Obecnie Lenka przechodzi intensywną rehabilitację, co można zobaczyć na filmiku poniżej.

Przed nią drugi etap leczenie - kolejna operacja obu nóżek. Potrzebne są kolejne środki na to by dziewczynka nie musiała przerywać dobrze rokującej rehabilitacji. Dlatego najbliżsi apelują o pomoc w zbiórce pieniążków na ten cel.

Dane do przelewów:
Caritas Archidiecezji Krakowskiej
Ul. Michała Ossowskiego 5
30-656 Kraków
Bank BSR o/Kraków
58 8589 0006 0000 0011 1197 0001
Tytuł wpłat : Lena Cholewa.

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Bank BPH S.A.
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
Tytułem wpłat : 25495 Cholewa Lena darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" 1%
KRS 0000037904
z dopiskiem "25495 LENA CHOLEWA"

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaStryszawaLena kończy dziś dwa lata! Pomóżmy jej w rehabilitacji