Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 12 wrzesień 2016 10:20

Oto zwycięzcy konkursu z pierwszej pomocy dla szkół!

Napisał

W czasie odprawy przez zawodami drużyn pożarniczych uhonorowano zwycięzców konkursu z pierwszej pomocy dla uczniów szkół z gminy Stryszawa. Nagrody i puchary wręczyli Komendant Powiatowy PSP w Suchej Beskidzkiej mł. bryg. mgr inż. Krzysztof Okrzesik, starosta powiatu suskiego Józef Bałos i wójt gminy Stryszawa Rafał Lasek. 

Zdobywcy podium otrzymali plecaki z wyposażeniem, gadżety sportowe ufundowane przez Ilonę i Marcina Świergałę, właścicieli firmy Maspol z Wojkowic. Drużyna, które wywalczyła pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych otrzymała w nagrodę tablety, ufundowane przez Magdalenę i Grzegorza Hutniczaków i ich firmę Projekt Hut z Lachowic. Również tablety trafiły do najlepszej drużyny w kategorii gimnazjów - te ufundowała firma firma Instal-Kris, prowadzoną przez Annę i Krzysztofa Trzopów.

Na zdobywców drugiego miejsca czekały kijki do selfie ufundowane przez firmę Instal-Kris, prowadzoną przez Annę i Krzysztofa Trzopów. Zdobywcy trzeciego miejsca otrzymali sprzęt hi-fi.

Pomiędzy szkołami rozlosowano również inne nagrody: gadżety sportowe, bilety do Wypasionej Doliny w Zubrzycy Górnej i Dinolandii w Inwałdzie, a także bony do składu budowlanego u Eryka i na sprzęt do pierwszej pomocy, ufundowany przez firmę Ochrona Pracy z Wadowic. 

Nagrodzone dzieci miały także możliwość czynnego udziału w paradzie strażackiej, gdyż zostały zaproszone przez wójta gminy Stryszawa do przejażdżki wozami strażackimi!

Pierwsze miejsce w zawodach w młodszej kategorii zajęły dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Adama Mickiewicza z Lachowic. Zwycięska drużyna to dwie dziewczyny: Julia Żydek i Zuzanna Starzak i dwóch chłopaków: Radosław Świerkosz i Kamil Kachel.

Na drugiej pozycji uplasowała się Szkoła Podstawowa SPSK w Hucisku-Pewelce. Tu dzielnie drugie miejsce wywalczyły trzy dziewczyny: Maja i Martyna Szwed, Wiktoria Widuch i ich kolega Jakub Polak.

Na ostatnim miejscu podium znalazła się stryszawska Szkoła Podstawowa im. ks. Prałata Henryka Znamirowskiego nr 2. Tu z ciężarem pytań zmagali się Konrad Pająk i Sławomir Paleczny z pomocą koleżanek Gabrieli Mikołajczyk i Natalii Lach.

Czwarta w klasyfikacji była Publiczna Szkoła Podstawowa SPSK w Kurowie, której drużyna w składzie Karolina Szwed, Joanna Kołtyś, Pola Paterek i Piotr Bulicz dzielnie walczyli o podium. Zabrakło tak niewiele!

Na tym samym miejsce ex aequo znalazła się Szkoła Podstawowa w Kukowie, gdzie startowały Weronika Łacek, Oliwia Kawa, Wiktoria Barzycka i Karolina Lenart.

Organizatorem "Międzyszkolny Turniej pierwszej pomocy pod patronatem wójta gminy Stryszawa Pana Rafała Lasek oraz KP Straży pożarneJ w Suchej Beskidzkiej mł. bryg Krzysztofa Okrzesika" było OSP Lachowice.

 

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaStryszawaOto zwycięzcy konkursu z pierwszej pomocy dla szkół!