Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
sobota, 08 październik 2016 18:31

Osuwisko porywa stryszawski cmentarz

Napisał

Wielki dramat zarówno w sferze materialnej, jak i emocjonalnej rozegrał się na stryszawskim cmentarzu położonych nieopodal kościoła w Stryszawie Górnej. Powstało na nim osuwisko, które zniszczyło kilkanaście grobów, a także uszkodziło chodniki. 

Po ostatnich opadach teren stryszawskiego cmentarza na pewno nie należy do najbezpieczniejszych miejsc. W jego pobliżu było już osuwisko, które gmina przed laty ustabilizowała. Teraz ziemia ruszyła nieco niżej. Nie można wykluczyć, że kolejne masy ziemi osuną się, zabierając ze sobą następne groby. Zdaje sobie z tego sprawę wójt gminy Rafał Lasek, który zapowiedział wezwanie geologów, by ci sprawdzili jak poważna jest sytuacja i czy możliwe jest ustabilizowanie gruntu. Obawia się, że cmentarz częściowo, a być  może nawet w całości trzeba będzie przenieść, a taka „operacja” wymaga wielu formalności.  Jednak i ewentualne stabilizowanie gruntu nie jest łatwe, a przy tym potwornie drogie. 

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaStryszawaOsuwisko porywa stryszawski cmentarz