Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 12 październik 2016 11:41

Lachowice na sportowo

Napisał

W miejscowości powstała nowoczesna infrastruktura sportowa. Będzie służyć nie tylko uczniom.

Mowa o wielofunkcyjnym boisku sportowym, bieżni oraz skoczni w dal, która powstała przy Gimnazjum nr 2 w Lachowicach. Jak zapewnia Rafał Lasek, wójt gminy Stryszawa, nowoczesna infrastruktur sportowa  która będzie służyć nie tylko uczniom gimnazjum ale również klubom sportowym i wszystkim mieszkańcom którzy preferują aktywny tryb życia. 

Będą oni mieli z czego wybierać. Skład inwestycji stanowi bowiem wielofunkcyjne boisko sportowe o wymiarach  20m x 30m, bieżnia dwutorowa oraz skocznia w dal. Na płycie boiska  o nawierzchni poliuretanowej zostały wyznaczone dwa boiska do siatkówki o wymiarach 18m x 9m oraz boisko do tenisa ziemnego z możliwością gry  pojedynczej i podwójnej.  

Druga część inwestycji to dwutorowa bieżnia o długości  68m, szerokości 2 x po 1,22 m z nawierzchnią tartanową i skocznia do skoku w dal z rozbiegiem o wymiarach 35,5 m x 1,22 m  również z nawierzchnią tartanową. 

-Powstały obiekt jest kontynuacją budowy obiektów  sportowych w naszej gminie .Wcześniej podobne powstały w Stryszawie i Krzeszowie – przypomina włodarz gminy.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaStryszawaLachowice na sportowo