Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 12 październik 2016 11:15

Mur uratuje drogę

Napisał

Blisko 350 tys. zł pochłonie łącznie wykonanie muru oporowego, który ma na celu ochronić przed osunięciem się do potoku drogi prowadzącej do stryszawskiego osiedla Miki.

Ziemia pod drogą zaczęła osuwać się w 2014 roku. W ubiegłym roku za 100 tys. zł opracowano dokumentację geologiczną i projekt budowy muru oporowego. 80 tys. zł gmina uzyskała z budżetu państwa ze środków na usuwanie skutków powodzi, a pozostałe 20 tys. wyłożyła z własnych środków. Koszty budowy muru pokrywane są w identycznych proporcjach blisko 200 tys. zł z całych 248 tys. zł pochodzi z budżetu państwa, a pozostałe 20 proc. czyli niespełna 50 tys. zł daje gmina. Mur oporowy ma 40 metrów długości i 7,5 metra wysokości (5 metrów nad ziemią i 2,5 pod gruntem).

Ma być gotowy do końca października.  

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaStryszawaMur uratuje drogę