Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 08 listopad 2016 15:08

Odszedł ks. Andrzej Walczak

Napisał

Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą – pisał ks. Jan Twardowski. Dziś ponownie wybrzmiały one nader mocno. Szczególnie w uszach mieszkańców Stryszawy. W sobotę w ostatnią drogę odprowadzą zmarłego dziś ks. Andrzeja Walczaka byłego proboszcza parafii św. Anny i Honorowego Obywatela Gminy Stryszawa.

Tytuł honorowy przyznany został ks. Walczakowi nieprzypadkowo. To on był nadzorował budowę kościoła w Stryszawie Dolnej, a także utworzenie w niej parafii. W Stryszawie Górnej z jego inicjatywy powstała plebania. Udzielał się w życiu społecznym, kulturalnym i religijnym. Nawet będąc już na emeryturze. Zmarł w makowskim Domu Księży Emerytów im. Jana Pawła II. 

Relacja z uroczystej  sesji gminy Stryszawa z wrzesnia 2011 roku.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaStryszawaOdszedł ks. Andrzej Walczak