Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Wydrukuj tę stronę
czwartek, 17 listopad 2016 15:05

Kuków: Nowe cacko w remizie

Napisał

Chodzili, prosili, ale dopięli swego. Druhowie z Kukowa uzbierali ponad 745,3 tys. zł jakie potrzebne były im na zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Wczoraj wieczorem został hucznie powitany przez mieszkańców, a dziś przez oficjeli.

Zakup nowego wozu był możliwy pomocy udzielonej przez Urząd Gminy w Stryszawie  (250 tys. zł), Krajowy System Ratownictwa Gaśniczego (150 tys. zł), Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (100 tys. zł), Komendę Główną Państwowej  Straży Pożarnej (150 tys. zł). Pozostałe 95 380 zł druhowie pozyskali od mieszkańców, prywatnych darczyńców oraz ze sprzedaży wyposażenia wcześniejszego samochodu. Kupiony dzięki tym pieniądzom man ma zbiornik na wodę o pojemności 3 tys. litrów oraz 300-litrowy zbiornik na środek pianotwórczy. Zamontowana w pojeździe autopompa ma wydajności 2,6 tys. litrów na minutę.

asdasdasdasdas