Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 29 grudzień 2016 19:01

Pierwsza Wigilia Pokoleniowa w Stryszawie.

W środę 28 grudnia 2016 roku odbyła się wigilia dla samotnych z parafii p.w. św. Stanisława BM w Stryszawie. Był to finał blisko miesięcznych przygotowań dzieci i młodzieży.


Święta to piękny czas, lecz najważniejsza jest obecność drugiej osoby. „Nie patrz na innych sam coś zrób, by nikt nie był sam”. Zgodnie z tą myślą przewodnią grupa młodych osób ze Stryszawy postanowiła przygotować coś dla starszych, samotnych osób. Przeszkodą  okazały się.. fundusze.  Dla chcącego nic trudnego! 18 grudnia młodzi, pełni energii i zapału przygotowali kiermasz świąteczny obok kościoła. Kto chciał wspomóc szczytną ideę mógł nabyć własnoręcznie wykonane ozdoby i pierniczki. Akcja zakończyła się sukcesem.
Kilka dni później młodzież udała się z zaproszeniami do wytypowanych osób.

Wspólne świętowanie rozpoczęło się Mszą świętą w kościele parafialnym w Stryszawie Dolnej. Następnie dzieci, młodzież oraz zaproszeni goście udali się na część bardziej dla ciała do Szkoły Podstawowej nr 2. Tradycyjna wieczerza wigilijna rozpoczęła się od fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza i opłatka. Po ciepłym posiłku przyszedł czas na występ dzieci. Całość upłynęła w bardzo ciepłej atmosferze, mamy nadzieję, że spotkamy się za rok!

W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób nam pomogli, nie sposób wymienić Was z nazwiska. DZIĘKUJEMY!

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaStryszawaPierwsza Wigilia Pokoleniowa w Stryszawie.