Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 05 styczeń 2017 22:12

Aniela Sarlej - 100-latka ze Stryszawy.

Czasami bywa tak, że zaśpiewanie komuś „Sto lat!” jest nawet  nie na miejscu, a wręcz faux pas. Bo jak śpiewać „Sto lat!” komuś, kto właśnie świętuje setną rocznicę urodzin. A tę obchodziła wczoraj stryszawianka  Aniela Sarlej. 

 Z okazji tak niecodziennych urodzin do jubilatki przybyli nie tylko najbliżsi, ale także władze gminy (wójt Rafał Lasek, szefowa Urzędu Stanu Cywilnego Zofia Wągiel). Wszyscy winszowali zdrowia bo w takim wieku, ale nie tylko, jest ono najważniejsze. Były także kwiaty. 

Wzruszona Aniela Sarlej z trudem tłumiła łzy, choć w dawnych latach zapewne ich nie brakowało bo los nie był dla stryszawianki łaskawy. Wcześnie została półsierotą. Dzielnie jednak szła przez życie. Znalazła męża, a może to on ją znalazł. Tego nigdy się nie dowiemy. doczekała się 4 dzieci, 15 wnuków, 27 prawnucząt oraz 2 praprawnuków.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaStryszawaAniela Sarlej - 100-latka ze Stryszawy.