Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 01 marzec 2017 10:30

Koń Polski, Czadoman, Baciary… Oj! Będzie się działo!

Znamy pierwsze szczegóły Święta Zabawki!

Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie oraz wójt gminy już dziś zapraszają mieszkańców i wszystkich tych, którzy odwiedzają region, do udziału w XXI Święcie Zabawki Ludowej.

To unikalne wydarzenie odbędzie się w dniach  3 - 4 czerwca 2017 roku na placu przy Centrum Sportu i Rekreacji w Stryszawie. Jak informują organizatorzy, tematem przewodnim będzie stara zabawka – bryczka, zwana też karetką. 

- Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Konkursie na Zabawkę Ludową pod tym właśnie tytułem. Nagrody czekają. Już 2 czerwca otwarcie dwóch wystaw w Beskidzkim Centrum Zabawki Drewnianej, w sobotę i niedzielę prezentacje twórczości ludowej, z plenerowymi pokazami i warsztatami zabawkarzy. 

Poza tym, jak co roku, organizatorzy przygotowali wiele atrakcji i ciekawy program dla każdego, starszego i młodszego. Oprócz kapel i zespołów regionalnych wystąpią gwiazdy wieczoru: „Baciary”, kabaret „Koń Polski”, a także gwiazda uwielbianego przez tłumy gatunku muzyki popularnej disco polo - „Czadoman”. 


 


Szczegóły imprezy dostępne będą na stronie www.stryszawa.pl i plakatach. 

21. edycję Święta Zabawki Ludowej w Stryszawie GOK będzie realizował w ramach projektu, dzięki „dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego”.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaStryszawaKoń Polski, Czadoman, Baciary… Oj! Będzie się działo!