Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
niedziela, 09 kwiecień 2017 23:31

Nie warto żyć normalnie, warto żyć ekstremalnie...!

To motto towarzyszyło uczestnikom Ekstremalnej Drogi Krzyżowej – nocnej wędrówki z Lachowic do Rychwałdu w dniu: 7 kwietnia 2017. Ekstremalną Drogę krzyżową, rozpoczęliśmy Mszy Świętą w kościele parafialnym w Lachowicach. EDK była wyzwaniem dla wytrwałych, zmaganiem się z własnymi słabościami, szansą przemiany, nocną przygodą, szansą na doświadczenie wiary oraz nową formą duchowości. Droga - to ok 23-kilometrowa trasa z Lachowic do Rychwałdu. Drogę Krzyżową z Lachowic do Rychwałdu przemierzyło pieszo, nocą ponad 550 osób.

 

Przy tej okazji chciałbym, bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli mi przy organizacji i zabezpieczeniu Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Słowa szczególnego podziękowania kieruję do: Wójta Gminy Stryszawa Pana Rafała Laseka, Pana Michała Burdaka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej, Druhom z OSP Lachowice, Kurowa, Stryszawy i Krzeszowa oraz OSP Las. Serdeczne podziękowania kieruję do grupy sanitarnej przy OSP Kurów.

Słowa podziękowanie kieruję do Koordynatora służb zabezpieczających dh Sławomira Łaciaka ze Stryszawy.

Dziękuję również bratu Krzysztofowi Dyduchowi naszemu rodakowi za wspólną modlitwę i posługę sakramentalną w czasie EDK.

W sposób wyjątkowy pragnę bardzo serdecznie podziękować niezastąpionej Grupie Apostolskiej z Parafii Św. Anny w Stryszawie Górnej, oraz Panu Maciejowi Leśniakowi za posługą za organami w Lachowicach i na Jasnej Górce.

Dziękuję osobom, które pomagały przy zapisach. Dziękuję wszystkim, za wszystko za życzliwość i wsparcie. Jeśli kogoś pominąłem to przepraszam. Trudno wyrazić moją wdzięczność! Musi, więc wystarczyć słowo najprostsze – Dziękuję!

Grzegorz Krawczyk

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaStryszawaNie warto żyć normalnie, warto żyć ekstremalnie...!