Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 23 maj 2017 07:38

W Stryszawie nie brakuje patriotów. Udowodnili to już piąty raz

W Gimnazjum nr 1 w Stryszawie odbyły się uroczystości z okazji Gminnego Dnia Patriotyzmu. Temat tegorocznych obchodów to: „Dał nam przykład Bonaparte – epopeja Legionów i dzieje Księstwa Warszawskiego”.

 Stryszawskie święto patriotyzmu rozpoczęto przeglądem pieśni patriotycznych, które przygotowali uczniowie z Gimnazjum w Krzeszowie. Następnie młodzież ze Stryszawy przedstawiła program artystyczny związany z tematem V Gminnego Dnia Patriotyzmu.

- Cała aranżacja przygotowana przez uczniów gimnazjów zrobiła ogromne wrażenie na zaproszonych gościach, którzy gorącymi brawami nagrodzili wysiłek i trud włożony w przygotowanie oprawy występu – przyznają przedstawiciele gminy. - Na zakończenie uczniowie z Gimnazjum nr 2 w Lachowicach zaprezentowali prace plastyczne powiązane z tematem uroczystości.

Po zakończeniu części artystycznej, rozpoczął się turniej wiedzy. Po zagorzałej rywalizacji pierwsze miejsce zajął Rafał Banaś z Gimnazjum nr 2 w Lachowicach, drugie miejsce przypadło Annie Chrząszcz, a III Julii Kłapyta – obie nagrodzone są uczennicami Gimnazjum nr 1 w Stryszawie.

- Uczestnicy konkursu wiedzy wykazali się imponującym poziomem wiedzy – zaznaczają organizatorzy. - Finaliści Konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez wójta gminy Stryszawa Rafała Laska i Radę Gminy Stryszawa.

Oprócz nagród wszyscy uczestnicy biorący udział w konkursie pojadą na wycieczkę by zwiedzić północną część Małopolski, wchodzącą w latach 1809-1815 w skład Księstwa Warszawskiego, gdzie m.in. odwiedzą Ojcowski Park Narodowy.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaStryszawaW Stryszawie nie brakuje patriotów. Udowodnili to już piąty raz