Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 07 czerwiec 2017 07:50

„XXI Święto Zabawki” w Stryszawie

Tematem tegorocznego "Święta Zabawki Ludowej", które już po raz 21. zorganizowane zostało w stryszawskiej gminie były bryczki. Tym właśnie drewnianym zabawkom poświęcono zarówno konkurs plastyczny dla szkół, jak i sobotnie, sceniczne prezentacje grup konkursowych.

 

Oba te punkty 3-dniowej (2.06. - 4.06.) folklorystycznej imprezy mają za zadanie promować i popularyzować lokalne dziedzictwo kulturowe jakim jest zabawkarstwo, a także kształtować wśród dzieci i młodzieży poczucie więzi z tradycją rodzinną i regionalną. W programie imprezy nie brakło też oczywiście dużej porcji folkloru w wykonaniu m.in. zespołów z Podbabiogórza, były tez występy zespołów rockowych, orkiestry dętej, kabaretu oraz, tradycyjnie już, zabawa "pod gwiazdami". Podczas "Święta" otwarta została w siedzibie GOK-u wystawa prac stryszawskiej twórczyni Emilii Leśniak, a w miejscu występów zorganizowany został kiermasz rękodzieła artystycznego.
Wspomniane na wstępie prezentacje grup konkursowych rozpoczęły się w sobotę popołudniu, tuż po oficjalnym otwarciu imprezy, którego dokonał wójt Rafał Lasek w towarzystwie starosty Józefa Bałosa. Poniżej zamieszczamy protokół komisji konkursowej.


PROTOKÓŁ
z posiedzenia komisji Konkursu na „Najlepiej Prezentującą się Grupę” zorganizowanego podczas XXI Święta Zabawki Ludowej, który odbył się 03 czerwca 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Stryszawie.
Komisja  w składzie: przewodniczący: Andrzej Peć – etnograf, Izabela Pyclik  –  muzyk, regionalista, Dariusz Gorycki – Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Suchej Beskidzkiej po obejrzeniu wszystkich prezentacji przyznała miejsca i nagrody w „Konkursie na Najlepiej Prezentującą się Grupę”:
Kategoria dziecięca (szkoły podstawowe):
I miejsce  – Szkoła Podstawowa ZSP w Lachowicach
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Stryszawie
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Kukowie
-  Szkoła Podstawowa ZSiSM w Stryszawie
Kategoria młodzieżowa (gimnazja):
I miejsce  – Gimnazjum nr 1 w Stryszawie
II miejsce – Gimnazjum ZSS w Krzeszowie
III miejsce – Gimnazjum nr 2 w Lachowicach
Komisja zwróciła uwagę na wysoki poziom prezentacji grup konkursowych. Wszystkie grupy otrzymały dyplomy, pamiątkową zabawkę – „bryczkę” oraz nagrody rzeczowe.
Na tym protokół zakończono i podpisano.


Organizatorami "XXI Święta Zabawki Ludowej" byli: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie i Gmina Stryszawa przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej.

Impreza została dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Małopolski.

foto. Janusz Kociołek

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaStryszawa„XXI Święto Zabawki” w Stryszawie