Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 10 lipiec 2017 08:16

Okolice kościołów staja się niebezpieczne w świąteczne dni

Podczas, gdy wierni modlą się w kościele, w tym samym czasie mogą być nieświadomym - co najmniej - współwinnym tragedii. Chodzi o zdawać by się mogło prozaiczną sprawę… parkowania samochodów koło świątyń. Na problem zwróciła uwagę jedna z Czytelniczek portalu sucha24.pl

-  Sytuacja jest dość uciążliwa a pomimo interwencji nadal jest nie rozwiązana – napisała do redakcji portalu sucha24.pl jedna z Czytelniczek. -  Mianowicie chodzi o zostawienie samochodów podczas Mszy Świętej w niedzielę i święta w Krzeszowie.

Wedle informacji Czytelniczki, przygotowane są dwa całkiem nowe parkingi a wierni mimo to zostawiają samochody wzdłuż drogi. W efekcie przejazd w godzinach mszy to prawdziwy slalom pomimo tego, iż są znaki zakazu postoju.  

- W przypadku jakiegoś wypadku przejazd straży czy pogotowia jest nierealny – zaznacza.

Jak się dowiedzieliśmy, Komenda Powiatowa Policji w Suchej Beskidzkiej już kilka miesięcy temu wystosowała list do proboszczów parafii na terenie powiatu suskiego o występującym problemie z parkowaniem w rejonach kościołów podczas nabożeństw. 

- W ramach patroli policjanci sprawdzają prawidłowość parkowania przy kościołach. W razie ujawnienia wykroczeń reagują na te nieprawidłowości – zapewnia asp. sztab. Anna Gąsiorek-Rezler, rzecznik prasowy suskich stróżów prawa. 

Natomiast dodaje, że zgodnie z obowiązującym oznakowaniem na drodze pod kościołem w Krzeszowie nie ma zakazu parkowania. 

- Zakaz ten dotyczy drogi pomiędzy szkołą i kościołem do skrzyżowania – wyjaśnia policjantka.

Co nie oznacza, że udając się na nabożeństwo, warto parkować samochód „z głową”.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaStryszawaOkolice kościołów staja się niebezpieczne w świąteczne dni