Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 24 lipiec 2017 21:05

Nad Stryszawką powstaje plaża Wyróżniony

Lato w pełni, a infrastruktura wypoczynkowa w naszym powiecie stale się rozwija. Nad rzeką w Stryszawie powstaje właśnie plaża, otwarta dla wszystkich mieszkańców. Jeszcze w te wakacje zbudowane zostanie na niej pełnowymiarowe boisko do gry w siatkówkę plażową. Szczegółowych informacji udzieliła nam Joanna Wilgierz – koordynator projektu.

 

Joanna Kosman: Kto jest autorem pomysłu na plażę w Stryszawie?

Joanna Wilgierz: Stworzenie plaży nad Stryszawką nie było pomysłem jednej osoby. Jest to typowa inicjatywa społeczności lokalnej. Od kilku lat myśleliśmy nad zrobieniem czegoś w tym stylu, a w tym roku udało się nam pozyskać dotację na realizację tego przedsięwzięcia ze środków FIO – Małopolska Lokalnie. Babiogórskie Stowarzyszenie „Zielona linia” wzięło nas pod swoje skrzydła i działamy! Jak napisaliśmy we wniosku o dotację, wywodzimy się ze społeczności, która kiedyś o wiele więcej czasu spędzała wspólnie – na pracy i zabawie. Tęsknimy za czasami mniej formalnymi i chcemy wyciągnąć ludzi z ich zamkniętych ogródków. Do tego potrzebne było nam miejsce, gdzie w atrakcyjny sposób można spędzić czas wolny, więc postanowiliśmy, że sami je sobie stworzymy. Po tym, jak zakasaliśmy rękawy, postępy widać było gołym okiem. W miejscu gdzie jeszcze niedawno rosła krzaczasto – trawiasta, zaniedbana „dżungla”, dziś jest już pięknie przygotowany, wyrównany, wykoszony teren, który tylko czeka na piasek, siatkę, piłkę i uśmiechniętych ludzi!

Czy plaża i boisko będą dostępne dla każdego?

Do korzystania z plaży i boiska zapraszamy wszystkich chętnych, miejsce będzie ogólnodostępne. Oczywiście prosimy, aby korzystać z plaży w sposób odpowiedzialny i bezpieczny, a dzieci niech będą zawsze pod opieką dorosłego. Dbajmy też o porządek, tak żeby miejsce służyło nam długo i przyjemnie.

Jak dużo piasku jest potrzebne do zbudowania plaży i boiska?

W planach mamy wysypanie plaży o powierzchni ponad 200m2, na której zmieścić powinno się pełnowymiarowe boisko do siatkówki plażowej – czyli takie o wymiarach 8m x 16m. Do tego potrzeba co najmniej kilkadziesiąt ton piasku.

Czy wokół plaży powstanie także wypoczynkowa infrastruktura?

Mamy plany, żeby w pobliżu plaży zbudować altanę z ogniskiem i kamiennym grillem – również dostępną dla mieszkańców. Chcemy mieć gdzie się spotkać, usiąść, pogadać, pobiesiadować – ale to prawdopodobnie będzie wyzwanie na przyszłe wakacje, więc jeszcze o nas usłyszycie!

Czy na terenie boiska będą rozgrywane zawody/turnieje otwarte dla mieszkańców?

Kiedy tylko skończymy przygotowywać plażową infrastrukturę, rozpoczynamy przygotowania do pierwszego amatorskiego turnieju piłki plażowej. Do końca wakacji mamy nadzieję przeprowadzić ich minimum dwa. Prosimy wypatrywać ogłoszeń, plakatów i postów na Facebooku oraz zapraszamy do udziału!

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaStryszawaNad Stryszawką powstaje plaża