Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 25 lipiec 2017 09:15

Stryszawa. Narzędzia, wyjazdy, dodatkowe godziny aby zrównać umiejętności uczniów

„Na starcie trudności na mecie równości” – to tytuł programu, który będzie prowadzony w szkołach z terenu gminy Stryszawa. Jego celem jest m.in. uatrakcyjnienie programu nauczania.

Program w gminie Stryszawa obejmował będzie 309 uczniów z Gimnazjum w Lachowicach i Krzeszowie oraz Szkół Podstawowych Kukowie, Lachowicach, Krzeszowie.

- Cel projektu zostanie osiągnięty poprzez realizację zajęć wyrównawczych i rozwijających z matematyki, informatyki, przyrody, robotyki,  geografii, biologii, fizyki, chemii; realizację wyjazdów edukacyjnych, wyjazd do ogrodu doświadczeń w Krakowie, obserwatorium astronomicznego w Niepołomicach, Centrum Nauki Kopernika w Warszawie oraz  zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych do zajęć – podają stryszawscy urzędnicy.

Będą to m.in. laptopy z oprogramowaniem, projektor z ekranem ściennym, tablice interaktywne, zestawu do  ekologii, przyrządy do pomiarów, zestaw ziemia i kosmos, pomocy zwierzęta i rośliny, gry i zabawy do nauki matematyki.

Na zajęcia z fizyki: demonstrator,  elektromagnes, klosz próżniowy, obwody elektryczne, soczewki z magnesami, zestaw do doświadczeń z optyki, zestaw do ćwiczeń z elektrostatyki, zestaw Akustyka, plansze dydaktyczne.

Na zajęcia z chemii: modele chemiczne, szkła laboratoryjne, filmy DVD, układ okresowy pierwiastków.

Natomiast na zajęcia z biologii:  mikroskopy, zestaw narzędzi preparacyjnych, szalki Petriego, model tułowia, walizka ekobadawczej, model DNA, liczne pomoce na zajęcia z matematyki,  kalkulatory, gry matematyczne, książki, mapy do zajęć z geografii.

Łącznie w ramach projektu zostanie przeprowadzonych 2080 godzin zajęć pozalekcyjnych, w których weźmie udział  309 uczniów.

- Każdy uczeń będzie mógł wziąć udział w więcej niż jednym rodzaju zajęć. Zajęcia odbywać się będą w ramach zajęć pozalekcyjnych, w grupach nie więcej niż 8 osobowych – dodaje urząd gminy w Stryszawie.

Projekt realizowany jest do 30 czerwca 2018 r. Pierwszym zadaniem będzie zakup sprzętu, pomocy dydaktycznych i materiałów biurowych. Następnie we wrześniu w szkołach biorących udział w projekcie zostanie przeprowadzona rekrutacja na zajęcia. Realizacja zajęć rozpocznie się od października.

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaStryszawaStryszawa. Narzędzia, wyjazdy, dodatkowe godziny aby zrównać umiejętności uczniów