Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 02 sierpień 2017 22:02

Druhowie skuteczniej pospieszą z pomocą

Strażacy – ochotnicy z Kukowa i Krzeszowa w bezpieczniejszych warunkach będą mogli ruszać do akcji. M.in. dzięki dofinansowaniu ich wyposażenie wzbogaciło się o specjalistyczne uniformy.

 

W ramach programu „Zapobieganie poważnym awariom i likwidacja ich skutków dla środowiska - Bezpieczny Strażak” gmina Stryszawa otrzymała dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

- Otrzymana pomoc finansowa w kwocie ponad 8,7 tysiąca złotych pozwoliła na realizację zadania, którego koszt kwalifikowany wynosi ponad 17,5 tysiąca złotych – podaje serwis prasowy gminy Stryszawa. - Efektem jest podniesienie bezpieczeństwa strażaków wykonujących działania na rzecz ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Innymi słowy zakupiono 6 ubrań specjalnych dla jednostki OSP Kuków i 6 ubrań dla jednostki OSP Krzeszów.

- Doposażenie jednostek pozwoli na bezpieczną pracę w akcjach ratowniczych na terenie gminy jak również w działaniach w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym – nie kryją zadowolenia przedstawiciele stryszawskiego samorządu.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaStryszawaDruhowie skuteczniej pospieszą z pomocą