Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
niedziela, 06 sierpień 2017 14:50

Sportowa i charytatywna sobota w Lachowicach

W sobotę 5 sierpnia w Lachowicach odbyła się kolejna edycja Podbabiogórskiego Rajdu Rowerowego i Biegu Ulicznego o Puchar Sołtysa Lachowic, rozgrywanych tradycyjnie w Dzień Lachowic. Pomimo upału, na starcie pojawiła się rekordowa liczba uczestników, którzy rywalizowali między sobą o jak najlepszą pozycje. Dzień ten był także okazją do zabawy przy dźwiękach muzyki oraz wzięcia udziału w loterii fantowej, z której dochód przeznaczony był na pomoc dla Szczepana z Bieńkówki. Na wielbicieli wypieków czekał także słodki kącik, przygotowany przez rodziców podopiecznych OREW Juszczyn-Tarnawa Górna.

Jak co roku, Dzień Lachowic rozpoczął się od wystrzału z armaty o godzinie 15. Zaraz potem na start wyruszyli kolarze. Ci najmłodsi rywalizowali na boisku Lachów, a starsi na dystansie 5 i 10 kilometrowym na głównej drodze. Po godzinie 16 rozpoczął się Bieg Uliczny na dystansie 4,7 km.

Zawodnicy biorący udział w Rajdzie Rowerowym podzieleni byli na kilka kategorii wiekowych. Kategoria I obejmowała roczniki 2006-2005, a trasa wynosiła 5 kilometrów. Tutaj najlepsi okazali się, wśród chłopców Brajan Świder z Rabki-Zdrój (Head Team Luboń Skomielna Biała) oraz  wśród dziewcząt Julia Maciążka z Zembrzyc. Kategoria II obejmowała roczniki 2003-2004 na tym samym dystansie. Tutaj najlepsza okazała się Monika Pająk z Makowa Podhalańskiego oraz Benedykt Długosz z Suchej Beskidzkiej (klub Sokół Kęty). Kategoria III obejmowała roczniki 2002, 2001 oraz 2000, a zawodnicy mieli do pokonania 10 kilometrów. Zwyciężyli Natalia Toczek z Makowa Podhalańskiego (klub UKS Zawojak Zawoja) oraz Dawid Czyszczoń z Kojszówki. Kategoria IV obejmowała roczniki 1999-1983 i odbywała się na trasie 10 kilometrów. Najlepsi to Bartosz Smyrak z Zawoi oraz Ewa Brzozowska-Wicherek z Makowa Podhalańskiego. W Kategorii V (roczniki 1982 i starsi) na dystansie 10 kilometrów zwyciężyli Maria Grzybowska z Zawoi oraz Sebastian Gapiński ze Szczecina. Rajd Rowerowy dla najmłodszych (roczniki od 2007 do 2013 i młodsze) był rozgrywany na boisku Lachów. Każde z dzieci startowało samodzielnie na czas.

Zwycięzcą Biegu Ulicznego został Józef Koźmiński z Suchej Beskidzkiej, który osiągnął wynik 16 minut 30 sekund na trasie 4,7 kilometra. Najszybszy zawodnik w biegu głównym rozmowie z naszym portalem podkreślił, że biegło mu się fantastycznie, nawet pomimo gorąca. - Warunki dla wszystkich biegaczy były takie same. Chcę także podziękować wszystkim zawodnikom, którzy wystartowali i ukończyli bieg - powiedział. Sam wynik również jest dla niego satysfakcjonujący. - Trenuję regularnie w klubie „LKS Orzeł Kozy”, biegam pięć razy w tygodniu. Bieganie to dla mnie nie tylko hobby” – podsumował Józef Koźmiński.

WYNIKI - DYSTANS 4,7 KM - BIEG GŁÓWNY

WYNIKI - DYSTANS 10 KM - RAJD ROWEROWY

WYNIKI - DYSTANS 4,7 KM

WYNIKI - DYSTANS 5 KM - RAJD - DZIECI

Po zakończonej rywalizacji każdy uczestnik biegu oraz rajdu brał udział w losowaniu nagród ufundowanych przez sponsorów. Dzień Lachowic był także atrakcyjny dla osób nie biorących udziału w sportowej rywalizacji. Najmłodsi mieli okazję bawić się w wesołym miasteczku „Kosmik” oraz pomalować twarz kolorowymi farbami. Wieczorem mieszkańców Lachowic oraz wszystkich obecnych pod remizą strażacką do tańca zaprosił zespół „Contra Band”. Zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

Joanna Kosman

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaStryszawaSportowa i charytatywna sobota w Lachowicach