Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
wtorek, 08 sierpień 2017 08:01

Gmina nauczy jak serfować w sieci

W Stryszawie rusza program E-Mocni. Dzięki niemu mieszkańcy gminy będą mogli za darmo nauczyć się obsługi komputera i serfowania po internetowej sieci. Cel? Ułatwienie np. składania PIT-ów. - Jeżeli chcą Państwo nauczyć się np. jak złożyć PIT przez internet, robić zakupy przez Allegro, zapisać dziecko do szkoły, znaleźć najlepszą ofertę pracy, wybrać lokatę bankową, rozwijać swoje zainteresowania, komunikować się z bliskimi przez internet, zdobywać wiedzę i wiadomości przez internet lub nauczyć się podstawowej obsługi komputera to zachęcamy do zapisania się na bezpłatne szkolenia już dziś! - infromują urzędnicy ze stryszawskiego urzędu.

Szkolenia zostaną zorganizowane w salach komputerowych w Gminnej Bibliotece Publicznej w Stryszawie, Centrum Kształcenia na Odległość w Kukowie i w zależności od potrzeb w miejscowych szkołach.

- Szkolić będą trenerzy lokalni, którzy przekażą wiedzę w sposób prosty, zrozumiały i dostępny dla wszystkich – zapewniają pracownicy gminy.

Szkolenia będą przeprowadzane w małych 6-u osobowych grupach. Czas trwania jednego szkolenia to 2 lub 3 godzin. Każdy uczestnik powinien skorzystać z minimum 6 godzin szkoleń i zadecydować czy chce wziąć udział z kolejnych szkoleń w kolejnych dniach i terminach w 2 lub 3 godzinnych blokach tematycznych.

- Aby wziąć udział w szkoleniu należy wypełnić ankietę zgłoszeniową i dostarczyć ją do Urzędu Gminy Stryszawa pok. nr 10, Gminnej Biblioteki Publicznej, Gminnego Ośrodka Kultury lub do sołtysów. Ankieta dostępna jest na stronie internetowej Urzędu Gminy (pod tekstem) lub w miejscach w których można ją składać. Swój udział w szkoleniu można również zgłosić pod nr telefonu 33 876 77 25 – podaje serwis urzędu gminy w Stryszawie.

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaStryszawaGmina nauczy jak serfować w sieci