Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 30 sierpień 2017 07:51

Można ubiegać się o pomoc żywnościową w Stryszawie

Napisane przez
pixabay.com pixabay.com

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Stryszawie realizuje program pomocy żywnościowej dla najbardziej potrzebujących mieszkańców. Do połowy czerwca 2018 roku osoby, które przez GOPS zostaną zakwalifikowane, będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, która cyklicznie będzie dystrybuowana w formie paczek żywnościowych.

Pomoc żywnościowa w postaci paczki żywnościowej może być przekazywana do osób spełniających kryteria kwalifikowalności do statusu osoby najbardziej potrzebującej

- Chodzi o osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, których dochód nie przekracza 200 procent kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej (1268 zł dla osoby samotnie gospodarującej  i 1028 zł dla osoby w rodzinie), na podstawie skierowania wystawionego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Osoby chętne zapraszamy do udziału w programie – zachęcają urzędnicy ze Stryszawy.

Co więcej, osoby korzystające ze wsparcia Programu w naszej Gminie będą mogły również wziąć udział w ciekawych warsztatach edukacyjnych dotyczących wzmacniania samodzielności i kompetencji w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego.

Od września 2016 r. do końca maja 2017 r. pomocą rzeczową miesięcznie obejmowano łącznie 320 osób. W tym okresie wydano 17 320,56 ton artykułów spożywczych, na które składały się: mleko UHT, makaron jajeczny, ryż biały, herbatniki, ser żółty, biała fasola, groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, powidła śliwkowe, gulasz wieprzowy z warzywami, filet z makreli w oleju, szynka drobiowa, cukier biały oraz olej rzepakowy.

asdasdasdasdas
klimatyzator

Gazetki Promocyjne

 

HomeWydarzeniaStryszawaMożna ubiegać się o pomoc żywnościową w Stryszawie