Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
poniedziałek, 04 wrzesień 2017 19:52

Szli, biegali, pomagali

W weekend Kurów stał się stolica polskiego półmaratonu. W imprezie spod znaku Fantoma rywalizowali biegacze i miłośnicy nordic walking, by wspólnie zebrać środki na protezę dla poszkodowanej w wypadku samochodowym.

Była to już trzecia odsłona imprezy sportowej w Kurowie – Półmaratonu Fantoma. W tym roku zwyciężył Andrzej Starżyński z Klementowic, który do mety dobiegł przed Pavlo Veretskyim. W rywalizacji kobiet zwyciężyła Dominika Wiśniewska-Ulfik  z Zabrza, przed Sylwią Ślęzak z Częstochowy i Sylwią Byrską z Rokowa.

W ramach sportowego święta odbył się też  II Bieg pod Groniem o Puchar Wójta Gminy Stryszawa. Wygrał Szymon Nikiel z Godziszka. Wśród kobiet najszybsza była Agnieszka Chwałek z Czechowic-Dziedzic, druga Anna Małysiak z Gilowic, a trzecia Justyna Ćwiertnia z Krzeszówa.

Na tym nie koniec, bowiem po raz drugi odbył się także Marsz Nordic Walking o Puchar Przewodniczącej Rady Gminy w Stryszawie. W rywalizacji panów wygrał Łukasz Elżbieciak z Lachowic, który na metę doszedł przed Mariuszem Paździorą z Wadowic i Mariuszem Majkrzakiem z Suchej. Zawody kobiet wygrała Sabina Nieciąg ze Śleszowic, a za nią finiszowały Agnieszka Tylutki z Tarnobrzega oraz  Wioletta Sulka ze Stryszawy.

Nie samym jednak sportem sportowiec żyje, bowiem w Kurowie Stowarzyszenie Mocni-Pomocni zbierało środki na protezę dla Małgorzaty Sikory, która straciła nogę w wypadku komunikacyjnym.

 

Wyniki:

 

Bieg na 21 km

 

Bieg na 6,5 km

 

Nordic Walking 6,5 km

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaStryszawaSzli, biegali, pomagali