Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
środa, 04 październik 2017 17:24

Lachowice. Kiedy boisko ze sztuczną nawierzchnią będzie gotowe?

Koparki wjechały, remont boiska w Lachowicach ruszył pełną parę. Jak będzie wyglądał stadion Lachów Lachowice po gruntownej przebudowie?

28 luty 2018 - to data, kiedy na boisko w Lachowicach będą mogli wejść piłkarze. Wymiary boiska pozostaną bez zmian - 92 na 52 metry Wszystko jest to związane z przepisami m.in. odległością od torów kolejowych czy budynkiem szkoły. 

Obok murawy stanie 6 słupów ze światłami, dzięki czemu treningi, sparingi będą mogły odbywać się wieczorową porą. Z boiska za darmo będą mogły korzystać kluby z gminy Stryszawa.

Jak udało się nam dowiedzieć w stryszawskiej gminie, po remoncie boiska zaczną się starania o dofinansowanie do wybudowania nowych szatni oraz trybun.

Całość prac na lachowickim boisku pochłonie ponad milion złotych. Gmina wyda jednak znacznie mniej, gdyż 527 tys. zł dostała z Ministerstwa Sportu i Turystyki jako dofinansowanie zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

 

 

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaStryszawaLachowice. Kiedy boisko ze sztuczną nawierzchnią będzie gotowe?