Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Sucha Beskidzka, Powiat Suski, Maków Podhalański, Jordanów, Zembrzyce, Stryszawa, Budzów, Bystra Sidzina, Zawoja - Sucha24 Twój Portal Lokalny
czwartek, 02 listopad 2017 08:39

Mieszkańcy Lachowic pamiętają o ofiarach sprzed wieków

Mieszkańcy Lachowic pamiętają o ofiarach sprzed wieków FB/Grzegorz Krawczyk

Na cmentarzu parafialnym w Lachowicach odbyła się kwesta na budowę kamiennego obelisku na cmentarzu cholerycznym na osiedlu Laliki w Lachowicach. Mieszkańcy chętnie składali ofiary.

- Projekt postawienia na tym zapomnianym cmentarzu obelisku z tablicą upamiętniającą spoczywających tam kilkuset mieszkańców Lachowic zmarłych I połowie XIX wieku w wyniku głodu oraz chorób – czerwonki i cholery - spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem i poparciem społeczności Lachowic – poinformował na swoim internetowym profilu Grzegorz Krawczyk, sołtys Lachowic.

Dodał, że zebrane środki pozwolą godnie upamiętnić spoczywających tam naszych przodków.

- Pierwsze prace, polegające na wycięciu drzew i krzaków w miejscu postawienia obelisku, rozpoczną się z chwilą jak tylko na to pozwolą warunki atmosferyczne – zapewnił gospodarz miejscowości. - Na wiosnę chciałbym wykonać betonową podstawę. Na niej stanie obelisk z tablicą, na której będzie krzyż, oraz krótka informacja na temat zmarłych, spoczywających na tym cmentarzu. Gorąco dziękuję za każdą złożoną złotówkę!

asdasdasdasdas

 

HomeWydarzeniaStryszawaMieszkańcy Lachowic pamiętają o ofiarach sprzed wieków